چشم انداز انقلاب سبز پس از 60 روز و دلایل قوت و ضعف جنبش

این مقاله را یکی از دوستان برای ما فرستاده است که با تشکر از ایشان  برای استفاده دیگران در سایت میگذاریم . ماهم معتقدیم که به دلائل متعدد سقوط این دولت کودتایی قطعی است :

1. یک دلیل اساسی  شکاف اساسی در نیروهای حاکمیت است که به مخالفان اجازه ادامه حرکتهای اعتراضی را خواهد داد به خصوص که یک طرف شکاف حمایت خود را از این حرکات اعلام داشته است .

2. شکاف در درون جناح کودتا بین نیروهای اصولگرا و جناح احمدی نژاد که دولت او را ضعیفتر از آنجه که هست میکند .

3. بی سیاستی و حماقت حیرت آور احمدی نژاد که نمونه های چندی ازآنرا در ماه اخیر شاهد بودیم از جمله گماشتن مشایی بر پستهای مهم با وجود مخالفت رهبر و جناح اصولگرا . اگر رهبر کودتا فردی با هوش و فراست بود کار بر انقلابیان سخت تر میشد . خوشبختانه چنین نیست .

4. نیروی عظیم نسل جوان که در این انقلاب همه بر علیه کودتاچیان به پا خواسته اند .

و اما ضعف اساسی جنبش نبودن یک رهبری قاطع و مرکزی است . اگر این جنبش مانند سال 57 از رهبری مانند خمینی برخوردار بود شاید تا به حال حساب کودتاچیان رسیده بود . متاسفانه نبود یک رهبری قاطع باعث شده که از این نیروی عظیم خلقی داخل خیابانها استفاده شایسته به عمل نیاید . راه حل این نقصان اتکا به رهبری شوراهای مردمی و خلقی است که سرانجام از درون اجتماع در حال انقلاب سر برخواهد کشید . باید هرچه سریعتر این شوراها را با هدف ایجاد یک رهبری قاطع و منسجم خلقی تشکیل داده و بر ارتبا ط آنها با توده ها افزود .زمانی که این شوراها تشکیل شود برنامه ریزی حرکتهای اعتراضی از حالت خودجوش و بی برنامه فعلی در آمده و نظام خواهد یافت . وقتی برنامه ها در یک مرکز شورایی تهیه شود اجرای آنها ساده تر خواهد بود و مشت عظیم توده ها در انقلاب نیز متمرکزتر بر پیکر لرزان کودتاچیان فرو خواهد آمد .

ضعف دیگر جنبش عدم وجود هسته های قوی دفاع مردمی است . هسته های مخفی دفاع مردمی که بتوانند شدت ضربه نیروهای سرکوب را بگیرند و آنان را خنثی کنند تا مردم بتوانند حرکتهای اعتراضی خود را با امنیت بیشتری انجام دهند . تشکیل این هسته ها مانند زمان انقلاب مشروطه بر عهده شوراهای مردمی است .

ضعف اساسی دیگر این جنبش به نظر ما عدم شروع اعتصابهای سراسری و خلقی است . کوتاهی در این مورد را متوجه رهبران جنبش سبز میدانیم نه مردم . رهبران نباید تنها بر حرکتهای خیابانی تکیه کنند . ما بارها گفته ایم آنچه سرانجام کمر این دولت را خواهد شکست ، و راه سریعتر و کم هزینه تر سرنگونی این دولت ، اعتصاب سراسری است . باید کمیته های مخفی  اعتصاب را در سراسر ایران در همه جا تشکیل داد . ادارات ، بازار، کارخانه ها ، شرکتهای بزرگ خصوصی و دولتی و کارگاهها باید تاکنون کمیته های اعتصابی مخفی خود را تشکیل داده باشند . حتی اگر اعتصابها شروع نشود با رهبری این کمیته ها میتوان از سایر روشهای مبارزه همچون کم کاری ، پخش اعلامیه  ها ، آگاهی دادن به کارگران و کارمندان استفاده کرد.

مقاله ارسالی:

چشم انداز انقلاب سبز پس از 60 روز

از پس نیمه شعبان و به رغم حضور با شکوه در روز تحلیف ملیجک هلی کوپتر سوارکودتا ، حضور جنبش سبز کمرنگ شده و کوهنوردی سبز و راهپیمایی خانوادگی در خیابان ولیعصر ، بازتاب چشمگیری نداشت. شایسته است دلایل این موضوع و راه حل های آن مورد بررسی قرار گیرد و زمینه های تداوم پایداری تا فروپاشی کودتا بدینسان فراهم شود .

پیش از هر چیز باید دانست : 1- چه شده ؟ 2- چه کرده ایم ؟و 3- چه باید کرد  ؟

1- چه شده ؟ در این که چه شده تقریبا هیچ ابهام و شکی وجود ندارد . گروهک انگل بر انقلاب بهمن 57 ، که از آغاز دهه شصت به جان نظام انقلابی رخنه کرده بود در پی دریافت پاسخ ملی نه در انتخابات مهار شده خرداد 88 ، با تقلب سازمان یافته و سپس سرکوب ، ترور ، آدم ربایی و قتل گسترده ، تلاش در غصب ایران و ادامه حیات دارد .

2- چه کرده ایم ؟ ملت شریف ایران نخست در راهپیمایی میلیونی 25 خرداد و سپس همایش های قهرمانانه 30 خرداد ، 18 تیر ، 26 تیر و8 و 12 و 14 مرداد و چندین مناسبت دیگر وضعیت غیر عادی را در تهران و چند شهر بزرگ کشور  به دستگاه کودتا تحمیل کرد. هم اینک نفر دوم  و اول نظام با یکدیگر دچار مشکل بوده و از سوی سوم، هر دو از جانب ملیجک چموش کودتا احساس نگرانی میکنند. هم اینک جماعت معترض  میلیونی ، از هراس چماقداران و آدمکشان رنگارنگ در حالت بیم و امید به سر می برند و منفذی هماهنگ برای براندازی ستمخانه خامنه ای نمیابند .

3- چه باید کرد ؟ فروپاشی دستگاه انگلی و کودتایی خامنه ای- احمدی نژاد تنها راه برون رفت از بحران کنونی و گشایش روزنه امید به ایران بهتر فرداست . نخست باید دانست دستگاه کودتا دارای دو بخش لشکری و کشوری است . کودتاچیان با تقلب در انتخابات ، مردم را از بخش کشوری بیرون کرده و با مصادره چندین ساله بخش لشکری،  از آن برای محافظت از بخش کشوری سود میبرند. ضعف دستگاه کودتا این است که متکی به تحلیل کودکانه و بیمارگونه و نزدیک بین بوده و اداره کشوری به پهناوری و جمعیت ایران را در دراز مدت با توسل به قوه قهریه ممکن دانسته است . به عبارتی زمان به سود مردم در گذر است. غلبه کودتا مصنوعی بوده و لجن پراکنی های پیر معرکه گیر در نماز جمعه و روز تنفید ، از آخرین غزل های عمر ننگین اوست . دیگر ضعف کودتا ، وجود دو بخش وظیفه و کادر در نیرو های مسلح و نیز بی انگیزه بودن بدنه لشکرهاست. دیگر ضعف اینان ، ناشی و خودسر بودن احمدی نژاد در اداره بخش کشوری و تولید دردسرهای هر روزی خواهد بود .  قوت کودتاچیان عبارت است از : هماهنگی تدارکاتی و رسانه ای ، عزم جزم ، مجهز بودن به ابزارهایی از باتون و چاقو تا تانک های تی 72  وسوخوی 25 در دستان پسر و دخترهای 12 ساله تا نظامیان پیر و تکاوران کار کشته به استعداد بیش از 400000 تن (مفید و با انگیزه بقا(از ارزیابی های دقیق تر استقبال میکنیم )) در قالب کلانتری ها ، لانه های شخصی و اطلاعاتی و پایگاه های بسیج و پادگان های سپاه و ارتش در سراسر کشوراست .

ضعف کنونی انقلاب سبز ، نا هماهنگی و اتکای آن به فرد های شاخص است . باید با در نظر گرفتن واقعیت غافلگیرشدن در اثر کودتا ، بر ژرفای سازمانی نوده ها و گسترش پیوند ها به ویژه با ابزار الکترونیک و با رعایت استتار ، اهتمام و تلاش بسیار شود . اکنون  شاهد آنیم  که همایش ها و قرارهای ملاقات پی در پی و گاه متضاد اعلام و تبلیغ میشود. دیگر ضعف ما درگیر احساسات شدن و پرداخت بیش از حد به عواطف زخم خورده است که مانعی بر خروش خائن سوز خلق خواهد شد. قوت ما ، فزونی ده بر یک ما بر پایگاه اجتماعی کودتا و نیز باهوش تر بودن و پویا تر بودن ما از دستگاه کودتاست . دیگر قوت ما ، اتفاق نظر ما بر براندازی کودتاچیان و بسته بودن هرگونه راه سازش است. حال این براندازی یا با زبان خوش رییس مجلس حبرگان رهبری صورت خواهد پذیرفت و یا در جنگ تانک با کوکتل مولوتف در خیابان ها و تسخیر لانه های تبهکاران.

استراتژی میانه در این مسیر ، تعرض مداوم به بخش کشوری دستگاه کودتا با اتکا به پایگاه اجتماعی هماهنگ و با طرح های واقع بینانه با فاصله زمانی مناسب است . ساده تر بگوییم ، جامعه ما باید با غیر عادی کردن وضعیت زندگی کشوری علاوه بر ایجاد دردسر برای دولت غاصب، لشکر کودتا را وادار به خارج شدن از سنگر و ترک انسجام کرده و با بهره گیری از فرصت  به شکار خائنان پراکنده اقدام کند . به عنوان نمونه ، تمامی زمینه های همایش اجتماعی مانند مسابقات ورزشی ، بازارها، راهپیمایی های دولتی ، نماز جمعه ، سینماها ، نمایشگاه های سالانه و ورود یک مقام خارجی باید به عنوان قرارگاه انقلاب سبز اعلام و تصرف شود. اگر عجله در کار نباشد هماهنگی با تبادل نظر مردمی به دست خواهد آمد. راهپیمایی سواره و پیاده از چندین مسیر بسوی یک هدف (چنانکه در 18 تیر موثر افتاد) یا دو هدف اضطراب آور مانند همزمان صدا و سیمای ننگین و لانه مقام مفتضح رهزنی، ایجاد بوق زنان و راهبندان در دو مسیر متقاطع سراسری شهرها یا به سوی دروازه ها به هنگام آمدن و رفتن یک کله گنده خارجی یا کودتاچی یا سفرهای استانی دکتر ا. ن . سبز کردن جشن و عزای های ملی، گشایش مدرسه و دانشگاه ، بالا بردن هماهنگ مصرف آب یا برق و اعتصاب که تاکنون آزموده نشده است … همه و همه کنش هایی هستند که میتوانند خفاشان کودتا را در برابر دو راهی ماندن در پستو و رویارویی با سیل میلیونی ملت یا پیشدستی در تعرض قرار داده و خروج محتوم و منجر به مرگ آنان را در پی داشته باشد. آنان که از پیامد های انقلاب برای  مردم بیم دارند توجه کنند که از فردای سرنگونی خامنه ای باید به سرعت تشکل های مدنی شکل گیرد تا سرنوشت انقلاب 57 تکرار نشود. جوانان برومند میهن ورزش را فراموش نکنند.رهزن مفتضح انقلاب و شب پرستان دیگر بدانند :

زان آتش نهفته که در سینه های ماست                   خورشید شعله ای است که در آسمان گرفت

برچسب‌ها: , , ,

4 پاسخ to “چشم انداز انقلاب سبز پس از 60 روز و دلایل قوت و ضعف جنبش”

 1. milad Says:

  سایت تظاهرات مجازی:
  http://www.maapiroozim.com

 2. علی Says:

  آی بچه های اشرفی
  جمشید پیمان

  آی بچه هایِ اشرفی ، دستِ شما درد نکنه ،
  شما امیدِ خلق ما ، شما صدایِ مردمید
  آی بچه هایِ اشرفی ، از خونِ پاک و سرختون
  تو آسمون میهنم ، خورشیدِ آزادی دمید

  آی بچه هایِ اشرفی ، با تـیـر فریادِ شما
  هیبتِ شب، زهم پاشید ، ظلمتِ شب، گسسته شد
  آی بچه هایِ اشرفی ، سحر تو دستایِ شماس
  سیاهی پر کشید و رفت ، طلسم دیو شکسته شد

  آی بچه هایِ اشرفی ، طنـیـن آواز شما
  پیچید تو گوش شهرما ، دیگه نمی خوابه کسی
  آی بچه های اشرفی ، ما با شما یکی شدیم
  حرفِ دلامون یکی شد ، گذشت زمانِ بیکسی

  آی بچه هایِ اشرفی ، شما ستاره یِ شبید
  از قلبِ خون چکانتون ، زمین پر از ستاره شد
  آی بچه هایِ اشرفی ، شما همیشه زنده اید
  خونِ شما جوونه زد ، تولدی دوباره شد

  آی بچه هایِ اشرفی ، اسم سیاوش و حنیف
  قصه ی فردین و رضا ، تو شعر و شور مردمه
  آی بچه هایِ اشرفی ، شما به ما امید دادین
  خیزش بی بدیلتون ، فخر و غرور مردمـه

  آی بچه هایِ اشرفی ، جواب شایسته دادین
  به آخرین اشک ندا ، میونِ برکه های خون
  آی بچه هایِ اشرفی ، رزم شما ثمر داده
  این مردمن که با شما ، همنفسند و هم زبون

  آی بچه هایِ اشرفی ، پرچم سرخ خونتون
  در اهتـزازه هرکجا ، موج بلند خیزشه
  آی بچه هایِ اشرفی ، تو کوچه های شهر ما
  حرف و حدیثِ رزمتون ، شعار سرخ جنبشه

  آی بچه هایِ اشرفی ، دستِ شما درد نکنه ،
  شما امیدِ خلق ما ، شما صدای مردمید
  آی بچه هایِ اشرفی ، از خونِ پاک و سرختون
  تو آسمونِ میهنم ، خورشیدِ آزادی دمید .

  • آگاه Says:

   سکه تقلبی نزن : مجاهدین خلق ، بسیجی صدام حسین بودن و خائن به ایران نسل جدید و قدیم اردوگاه اشرف ، 3400 نفرن که عین این مزدورای لبنانی خائنه ای برای صدام و رییس قبیله های سنی استان دیاله مزدوری کردن و دستشون به خون کرد های عراق آلوده است . البته من معتقدم هر تبهکاری باید “محاکمه” بشه. مجاهدین در سایه وضعیت نه جنگ و نه صلح پس از پایان جنگ با ایران ، در عملیات ایذایی مرزی متعدد، دستشون به خون مرزبانان وظیفه ما آلوده است و نیز خیانت جاسوسی برای صدام عقده ای

 3. irani Says:

  با توجه به شناخت 30ساله ودرگیر بودن کاری خودم با نیروهای مسلح کشور 97درصداین ارتش مخالف صددرصد این نظام است.فقط چند تا امیر دستمال بدست که شاید تعدادشان 10 نفر هم نباشند.درسطح پادگانهای نظامی کلا بحث سیاسی است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: