15 مرداد دیگر بار ثابت کرد : در شرایط فعلی و در مقابل این نیروهای سرکوب ،تظاهرات شبانه بسیار موثر است

هر انقلابی با آزمایش و خطا سرانجام روشهای موفق مناسب با شرایط زمانی و مکانی خود را می یابد. این روشها به علت تفاوت هزاران شرایط در هر زمان و مکان میتواند فقط منحصر به آن انقلاب باشد . انقلاب سبز ما هم مستثنی نیست . یکی از یافته های این انقلاب نوپا حربه موثر تظاهرات شبانه است . ما چندروز پیش نوشتیم :  «با نگاهی به تجربیات تظاهرات یک ماه و نیم اخیر متوجه شده ایم که تظاهرات شبانه در تهران و سایر شهرستانها موثرتر بوده است . هرگاه تظاهرات تا شامگاه و تاریک شدن هوا ادامه یافته ماموران انتظامی خسته تر شده اند و تاریکی هوا نیز از شدت حملات آنها کاسته و به مردم امکان میدهد که تجمعات گسترده تر و منسجمتری را برگزار کنند . همچنین در زیر نقاب شب پنهان شدن از تعقیب ماموران آسانتر است و آنها هم از تعقیب کردن مردم و جدا افتادن از سایر ماموران بیم دارند ( وای به حالشان اگر کسی را دنبال کنند و در تاریکی شب گرفتار تظاهرکنندگان شوند) . در عین حال نمیتوانند به راحتی از مردم فیلم و عکس بگیرند و مدرک تهیه کنند .  باید سعی کرد از این پس ، تا هنگامی که دشمن کودتاگر از سرکوب  شدید استفاده میکند ، تظاهرات را دیرتر آغاز کرد و تا شامگاه ادامه داد.»

اکنون به نظر می آید تظاهرات شبانه 15 مرداد بار دیگر صحت نتیجه گیری بالا را ثابت کرده است . از اخباری که از نقاط مختلف تهران و مشاهدات دوستان به دست آمده تظاهرات شبانه 15 مرداد نیروهای سرکوب را واقعا سرگردان و پریشان کرده بوده است طوری که کاملا درمانده شده بودند . در عوض مردم زیر حجاب شب با آزادی بیشتری توانسته اند تظاهرات خود را برگزار کنند و صدمات و خسارات ناشی از حمله ماموران کمتر بوده است . آنجا هم که صدای تیراندازی شنیده شده دقیقا به علت احساس ترس و  عجز و ناتوانی  مطلق سرکوبگران بوده است که بی هدف و بی نتیجه و فقط برای هراساندن مردم و دل دادن به نیروهای خودی اقدام به تیراندازیهای کور کرده اند .

ضمنا در یکی از مقالات قبلی نوشته بودیم :»آتش و دود به تظاهرات چهره و حال و هوای جدیتری میدهد. ستونهای دود در خیابانها و بر فراز تهران ایجاد کنید. مشاهده ستونهای دود بر فراز تهران هم اثر عظیمی بر تظاهر کنندگان دارد که نیروی خود را بیشتر حس کنند هم دشمن را به هراس می اندازد که شهر از دست رفت . یادتان نرود که ما در یک جنگ تبلیغاتی رسانه ای بر علیه دولت کودتا در گیر هستیم و دامنه این جنگ سراسر جهان است . دود و آتش بر فراز تهران در هنگام تظاهرات  در اخبار رسانه های بین المللی که مثل بچه های کوچک عاشق چنین صحنه هایی هستند بسیار جلوه میکند و تاثیر اخبار تظاهرات را بیشتر میسازد . شاید بگوییم کاش این رسانه ها بهتر بودند ولی چاره چیست ، اینها عاشق این هستند که دوربینهایشان را روی آتش و دود زوم کنند ، نه در ایران ، در تظاهرات خودشان هم اینها دنبال اینجور صحنه های تاثیر گذار هستند . پس ، در نقاط اصلی و مرکزی تهران دود و آتش ایجاد میکنیم . از فلسطینیها می آموزیم . اینجور مواقع تایرهای کهنه جان میدهد برای آتش زدن و دود به هوا کردن . جعبه های بزرگ آشغال شهرداری و غیره . هرچه که بتواند آنقدر دود ایجاد کند که در آسمان شهر از دور مشاهده شود ولی ترا به خدا با ساختمانها و اموال عمومی کاری نداشته باشید.»

حال میبینیم که نه تنها در روشنایی روز بلکه در تاریکی شب نیز آتش بر جلوه تظاهرات می افزاید و حجم  و اثر بخشی روانی آنرا بزرگتر میکند . تظاهر کنندگان از سایر نقاط با دیدن شعله های آتشی که همراهانشان روشن کرده اند دل میگیرند و در مقابل نیروهای سرکوب دچار هراس بیشتری میشوند .

امیدواریم که درسی که از تظاهرات شبهای پیش و شب 15 مرداد گرفتیم فراموشمان نشود.باید و باید و  باید تظاهرات شبانه را بر ندای الله اکبرها از بالای بامها بیفزاییم . باید هر شب این تظاهرات را ادامه دهیم .

رمز موفقیت ما و سقوط دولت کودتا ادامه هر روزه و فرسایشی این اقدامات اعتراضی است .  هیچ شکی نداریم که با خسته نشدن و ادامه دادن این تظاهرات دولت هرروز بیش از روز پیش فرسوده میشود تا سرانجام فرو ریزد. دولت سیاه کودتای احمدی نژاد /خامنه ای از درون نیز دچار شکافهای بزرگ است و ادامه همین تظاهرات به صورت روزمره و شبانه کافی است ضربه آخر و کاری را بر این دولت وارد آورد.

«پیروزی نزدیک است  «

«دوراندیش «

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , ,

13 پاسخ to “15 مرداد دیگر بار ثابت کرد : در شرایط فعلی و در مقابل این نیروهای سرکوب ،تظاهرات شبانه بسیار موثر است”

 1. سپهر Says:

  آفرین. روش درست و عالی ایه.

 2. arsham Says:

  کاملا و صد در صد موافقم.هم به دلیل امنیت بیشتر برای ما .و هم ایده آتش.واقعا اگر تو تمام کوچه ها آتیش روشن کنیم.هراسش مرد افکنه.کودتاچیا دیوونه می شن عکسشم همه جای دنیا پر می شه .اگه از توچال یه عکس از شهر بگیریم می ره رو جلد همه نشریه های دنیا.

  • سینا Says:

   برای روز تحلیف، پیشنهادی را دیدم که توصیه کرده بود به طور همزمان در کل شهر لاستیک آتش بزنید! فکرشو بکنید که اگر توی هر کوچه از کوچه های تهران یک لاستیک با اون دود زیاد به طور همزمان روشن بشه، چه دودی سطح شهر رو می گیره! حتی اگه آتیشا مال شب باشه، سیاهی دودش روز بعد هم باقی می مونه .سیاهی آسمان رو همه می بینن.
   به آلودگی هوا و اینجور چیزا فکر نکنین، این روزا کار از این حرفا گذشته!
   نور آتش برای مردم انرزی بخش و برای دشمن وحشت آفرینه. به هم می ریزن و سردر گم می شن. تمرکز ومدیریت بحرانشون به شدت مختل می شه. اونا برای خاموش کردن هر آتیش نمی تونن نیروهاشونو تک تک بفرستن توی کوچه خیابون تاریک، حتی اگر کسی رو اونجا نبینن! مجبورن به صورت گروهی با هزارو یک بسم ا. نزدیک بشن. خب وقتی که رفتن دوباره آتیشو روشن می کنیم! اصلا مگه اونا چقدر نیروی اتیش خاموش کن دارن!! باور کنید بد جوری کم می یارن.
   گزارش هلی کوپتراشون از آسمون خیلی جالب می شه!

 3. sad Says:

  روش مناسبی است.پیشتهاد میکنم از تاریکی شب استفاده کنیم و روی سطل های اشغال با

  اسپری سبز عبارات زیر را بنویسیم :

  1- بیت رهبری 2- کاخ ریاست جمهوری

  پوشانیدن چهره به خاطر دوربین های مدار بسته در بعضی نقاط فراموش نشود.

 4. پیشنهاد اعتراض مدنی جدید Says:

  با سلام
  به عنوان یک پیشنهاد برای اعتراض مدنی .مردم تمام یا بخشی از پولهای خود را از موسسه مالی و اعتباری مهر (یا همون بسیجیان سابق ) برای مدت حداقل یک ماه خارج کنند و پیش خود نگه دارند یا در بانکهایی غیر دولتی و غیر نظامی قرار دهند( البته همان طور که می دانید موسسه قوامین نیز برای نیروی انتظامی هست ولی بانکی مثل پارسیان سهامی عام هست و در بورس ارائه شده است )

  • سینا Says:

   در جهت تکرار اطلاع رسانی در مورد روش های مبارزه مانند خروج و انتقال موجودی حساب ها از بانک و مو سسات وابسته به دولت و کودتا چی ها مثل سینا(وابسته به سپاه)، قوامین(وابسته به نیروی انتظامی)، بانک ها دولتی و… همچنین شعارنویسی روی اسکناس ها(قبل از خرج کردن این کار را بکنید زیرا داشتن تعداد زیادی اسکناس شعارنویسی شده با خط شما همراهتان می تواند غیر ایمن باشد. یعنی این که کم کم بنویسید ولی همیشه بنویسید!) ، اتوکشی ساعت 9 شب(دقیقا سر ساعت با شروع اخبار شبکه یک و به مدت 5 دقیقه! نیز روشن کردن ماشین لباسشویی که قبلا آماده شده است، با شروع اخبار ساعت 21 شبکه یک البته بایستی به همه گوشز کرد که تا مدتی نبایستی انتظار خاموشی داشته باشند، ممکن است خاموشی سراسری ایجاد نشود ولی مطمئن باشید که به شبکه برق فشار وارد می کند که در نتیجه در سیستم های نیرو گاهی اختلال ایجاد می کند، بخشی از نیروی دشمن صرف مقابله با آن می شود و مجبور به قطع برق صنایع برای تامین برق خانگی می شوند) و حمله به سایت ها ی اینترنتی دشمن(تبلیغ و توصیه روش های مختلف آن به دیگران از طریق اینترنت و ایمیل. خیلی از کاربران سبز اینترنت با این روش های بی خطر این کار آشنا نیستند) بایستی کار بیشتری صورت گیرد.
   من فکر می کنم که با تکرار خبر در اینترنت و توصیه به اطلاع رسانی خارج از محیط اینترنت حداقل به فامیل، دوستان و آشنایان به تدریج ابعاد قضیه آنچنان وسیع و موثر خواهد بود که به عنوان خبر های اول روز نمایان گردد. بسیاری از افراد جامعه هنوز درک درستی از تاثیر و اهمیت این روش جدید و مدرن مبارزه ندارند و آن را شبیه یک شوخی ، غیر موثر و بچه گانه می پندارند! بایستی شرایطی در جامعه فراهم گردد که افراد با بحث کردن در این مورد از مرحله تردید و شک به مرحله یقین و اعتقاد برسند.
   دوستان به یاد داشته باشید که جنبش سبز امروز در ایران نتیجه اتفاقات چند ماه گذشته نیست بلکه یک بازتاب از تغییرات جامعه و مردم در طی سالیان گذشته است.
   تبلیغ این نوع از روش های مبارزه عمق و وسعت بسیار بیشتری به جنبش می دهد.

 5. bahareh Says:

  خیلی عالیه.ای کاش همه ی معترضین از این روش آگاه باشند.

  • صادق Says:

   برای روز تحلیف، پیشنهادی را دیدم که توصیه کرده بود به طور همزمان در کل شهر لاستیک آتش بزنید! فکرشو بکنید که اگر توی هر کوچه از کوچه های تهران یک لاستیک با اون دود زیاد به طور همزمان روشن بشه، چه دودی سطح شهر رو می گیره! حتی اگه آتیشا مال شب باشه، سیاهی دودش روز بعد هم باقی می مونه .سیاهی آسمان رو همه می بینن.
   به آلودگی هوا و اینجور چیزا فکر نکنین، این روزا کار از این حرفا گذشته!
   نور آتش برای مردم انرزی بخش و برای دشمن وحشت آفرینه. به هم می ریزن و سردر گم می شن. تمرکز ومدیریت بحرانشون به شدت مختل می شه. اونا برای خاموش کردن هر آتیش نمی تونن نیروهاشونو تک تک بفرستن توی کوچه خیابون تاریک، حتی اگر کسی رو اونجا نبینن! مجبورن به صورت گروهی با هزارو یک بسم ا. نزدیک بشن. خب وقتی که رفتن دوباره آتیشو روشن می کنیم! اصلا مگه اونا چقدر نیروی اتیش خاموش کن دارن!! باور کنید بد جوری کم می یارن.
   گزارش هلی کوپتراشون از آسمون خیلی جالب می شه!

 6. irani Says:

  زمان پیامبر دریکی ازجنگها که تعدادافراددشمن خیلی زایادبود وافرادپیامبر کم.هنگام شب پیامبر دستور داد تا میتوانند درفواصل نزیک به آتش روشن کنند.با این تاکتیک دشمن فکرکرد که تعدادنیروهای اینها خیلی زیاده ودروغ به اطلاع رسانده اند وشبانه رفتتند.درجنگ ایران وعراق با استفاده از تاریکی شب واصل غافلگیری بود که ما توانستیم 8سال جنگ را اداره کنیم.هیچ نیروی نظامی هنگام تاریکی ریسک نمی کند مگر اینکه مطمین سود.پس تاآماده شدن شرایط هنگام تاریکی هجوم موج سبز بر سیاهی شیطان.2.روزها سعی کنید بازار تهران را تعطیل کنید.آگر زوری فقط 5هزارنفر از10میلیون تهرانی بریزند داخل بازاروتجمع کنند عملا بازار تعطیل میشود.اطلاع رسانی کنید

 7. Sorosh Says:

  احسنت، فراموش نکنیم که ما ایرانیان نگاه دارندگان آتش بوده و هستیم.

  پدران ما از آتش به آنحأع مختلف در جنگ‌ها استفاده میکردند. یک نمونه آن برفراشتن آتش با دود فراوان بر فراز قلل مرتفع زاگرس برای خبر رسانی همگانی از هجوم دشمن بوده است.

  شعله‌های پاک آتش را به سبز جنبش در آمیزیم!

 8. بی نام Says:

  شیر مادر حلالتون

 9. ايراني Says:

  عالي بود، خصوصا اون قسمتش كه شبها نميتونن خوب فيلمبرداري كنن. دقيقا… امنيت مردم تو شب بيشتره. خصوصا كه ميتونن تله بذارن و با فرار كردن، كثافتها رو بكشونن به محلهاي از پيش تعيين شده و همگي بريزن سرشون.

 10. ندای انقلاب Says:

  رئیس جمهوره قلّابی ما آقای احمدی نجس عجب آدم بی‌حیا و بی‌شرمی هست بعد از اینهمه قتل و آدم کشی‌تازه می‌خواد بره سازمان ملل بگه چطور باید قتل عام کرد و رئیس جمهور هم شد. آقای احمدی نجس و پدر نجسترش آیت الله دشمن اسلامی یک روز جواب این جنایاتشون را خواهند داد حالا هرچقدر برند سازمان ملل عر و تیز کنند. مارو باش هزار‌ها سال تمدن را دادیم دست یک خر ، آقای احمدی خره و یک خر رون، آیت الله دشمن اسلامی. می‌خواد بره اونجا بگه در ایران همجنس باز نیست ولی‌نمیگه کون بچها و طلاب گذاشتند همجنس بازی به حساب نمیآید.اول میکننمون بعد میکشنمون، بد از حقوق بشر و حقوق مردم حرف میزنند. ما دیگه چه ملت خره بدبختی هستیم که اینها شدند حاکممون. لا اِلهَ اِلَّا اللّه
  «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: