حکومت نظامی با ده‌ها هزار نيروی امنيتی در مراسم تحليف

ا.روز از صبح تهران تحت تسلط حکومت نظامی قرار گرفت . دولت کودتایی محمود احمدی نژاد یکبار برای همیشه نقاب از چهره برگرفت و بدون اعلام رسمی حکومت نظامی آنرا درتهران مستقر ساخت . هزاران مامور سپاه و بسیج در مناطق مرکزی تهران متمرکز شدند تا از تظاهرات مردم جلوگیری کنند معهذا تظاهرات برگزار شد . دهها نفر دستگیر شده اند و به مکانهای نامعلومی انتقال یافته اند . اکنون جنبش سبز مردم ایران با شبه کودتای نظامی احمدی نژاد/خامنه ای با پشتیبانی سپاه پاسداران روبروست .

به نقل از سایت گویا :

در حالی که مراسم تحليف محمود احمدی نژاد در مجلس برگزار شد، تقريبا حکومت نظامی در خارج از مجلس و مرکز شهر تهران حکمفرما ست و کسی اجازه تردد و ايستادن به شعاع يک کيلومتر از ساختمان مجلس را ندارد. تمامی مغازه‌ها و پاساژ‌های مرکز تهران به فرمان نيروهای امنيتی بسته شد و پياده‌روهای خيابان جمهوری حد فاصل ميدان بهارستان تا چهارراه استامبول به شدت در کنترل چماقداران قرار دارد.

در روز تحليف محمود احمدی‌نژاد هزاران نيروی امنيتی و بسيج در اطرف مجلس شورای اسلامی و ميدان بهارستان حضور دارند تا مانع تجمع معترضان به نتيجه انتخابات شوند.

ده‌ها هزار نيروی امنيتی از ميدان امام حسين تا ميدان انقلاب و از ميدان جمهوری تا ميدان بهارستان و همچنين از ميدان خراسان تا ميدان ارگ و نيز ميدان امام خمينی حضور دارند که بيشتر نيروهای بسيجی بوده و آرايش نظامی زنجيره‌ای به فاصله حدود دو متر از يکديگر تشکيل داده اند.

تمامی خيابان‌های منتهی به ميدان بهارستان از چهار سو توسط ماشين‌های جرثقيل راهنمايی و رانندگی بسته شده و تردد خودروها در اين مناطق وجود ندارد. ترافيک سنگينی از اين بابت در خيابان سعدی و خيابان انقلاب تهران ايجاد شده و تنها موتورسيکلت‌های متعلق به چماقداران بسيجی حق تردد در مناطق مرکزی شهر تهران را دارند.

ميزان تشديد تدابير امنيتی به حدی شدت دارد که امکان تجمع بيش از دو نفر نيست. تعداد زيادی در ساعات اوليه صبح توسط نيروهای بسيج و امنيتی دستگير شدند. به واقع هر کس در ميدان بهارستان ايستاده بود دستگری شد. اما در اواسط روز با بيشتر شدن تعداد تجمع‌کنندگان نيروهای بسيجی اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور و ضرب و شتم شديد مردم کردند.

همه ساختمان‌های مشرف به ميدان بهارستان در اشغال ماموران لباس شخصی بود و با دوربين فعاليت حاضران در ميدان و ساختمان‌های روبرو را زير نظر داشتند. ايستگاه های مترو بهارستان و ملت نيز از ابتدای ساعت کاری مترو بسته شد و به مسافران حاضر ايست‌گاه‌ها اعلام شد که ترن مترو در دو ايستگاه مذکور توقف نخواهد کرد.

عابران و حاضران در ميدان بهارستان و خيابان‌های اطراف از مشاهده ده‌ها هزار نيروی امنيتی و لباس شخصی ضمن ابراز شگفتی آن را نسبت به تجمعات قبلی بی‌سابقه عنوان کردند. تعداد نيروهای بسيج به حدی زياد بود که می توانستند به راحتی مسافران به سمت ميدان بهارستان را مورد پرسش و گزينش قرار دهند. نيروهای امنيتی در چهارراه‌های مخبرالدوله و پل چوبی و همچنين ابتدای بيمارستان شفا واقع در ضلع شرقی مجلس شورای اسلامی مانع از ورود تعداد زيادی از جوانان به ميدان بهارستان ‌شدند و تنها به مردان و زنانی اجازه ورود می‌دادند که مطمئن می‌شدند از برای کار اداری و يا روزانه است.

در چند مورد به در مدتی کوتاه گروهی که با زحمت خود را به ميدان بهارستان رسانده بودند، شروع به سر دادن شعار و بانگ الله اکبر کردند که به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. نيروهای بسيجی به هيچ کس فرصت نداده و حتی کودکان، مردان و زنان سالخورده را نيز با باتوم می‌زدند.

بر اثر شدت يورش نيروهای لباس شخصی و چماقدار به مردم تعداد زيادی مجروح شدند. ده‌ها تن دستگير و توسط خودروهای «ون» پلاک شخصی متعلق به نيروهای امنيتی به مکان نامعلومی منتقل شدند. عده‌ای از دختران و پسران جوان که با گوشی‌های همراه خود سعی در تصويربرداری داشتند، سريعا توسط ماموران شناسايی و مورد ضرب و شتم قرار گرفته و ضمن توقيف موبايل‌هايشان دستگير شدند.

بيشترين و پررنگ‌ترين حضور نيروی انتظامی و گارد ضد شورش در داخل محوطه حياط مجلس و اطراف نرده‌های ساختمان مجلس بود. اما هزاران نفر از نيروهای بسيج با جليقه‌های متحد الشکل در خيابان‌های اطراف به ترتيب زنجيره‌ انسانی در کنار يکديگر و با تجهيزات کامل کنترل شهر را در دست داشتند.

نيروهای لباس شخصی و چماقدار نيز با موتور سيکلت‌های خود اقدام به شناسايی جوانان و دستگيری‌ می‌کردند.

در روز تحليف محمود احمدی نژاد در مجلس ميزان دستگيری‌ها بسيار گسترده بود و تا لحظه مخابره خبر (ساعت ۱۲ به وقت تهران) ده‌ها نفر توسط نيروهای امنيتی به مکان نامعلوم منتقل شدند.

برچسب‌ها: , , , ,

2 پاسخ to “حکومت نظامی با ده‌ها هزار نيروی امنيتی در مراسم تحليف”

 1. milad Says:

  تا مراسم تحلیف تموم شد به قول خودش شروع کرد به یقه گرفتن و سر به سقف کوبیدن. آخر سایت موج سبز آزادی قیلتر شد.
  ایرادی نداره تا دلت بخواد فیلترشکن!

 2. milad Says:

  از سایت موج سبز آزادی:
  6:54 عصر چهارشنبه، 14 مرداد 1388
  سخن اول، شماره ششم تک فیلترینگ، پاتک خبرنامه

  استفاده از واژه‌های تک و پاتک در فضای جنگ در ایران مد شد، اما کم کم به ادبیات سیاسی و اجتماعی هم راه یافت. معنی این دو تقریبا معادل حمله و ضد حمله است. از سالها پیش به نسل ما آموختند که جواب تک، عصبانیت نیست، پاتک است.

  عصر امروز به «موج سبز آزادی» تک زدند و آدرس ما را در اکثر نقاط ایران که ما از آن خبر داریم، فیلتر کردند. شاید برای بعضی‌ها پیش از این هم اسباب تعجب بود که چرا تا الان فیلتر نشده بودیم. خوشبختانه نه این تعجب باقی مانده و نه از فیلتر شدن ناراحت شده‌ایم.

  ما دانش‌آموخته از نسل جنگیم. به ما یاد داده‌اند که زود و تند باید پاتک بزنید. ما هم هنوز یک ساعت از فیلتر شدن سایت نگذشته که تصمیم گرفتیم خبرنامه را رسما راه‌اندازی کنیم؛ تا خوانندگان خود در سراسر ایران را از دست ندهیم و بلکه به برکت فیلترینگ، بتوانیم دایره‌ی خوانندگان سایت را از این هم بیشتر کنیم.

  خوانندگان و علاقه‌مندان «موج سبز آزادی» سه راه برای بی‌اعتنایی به فیلترینگ دولت کودتا دارند:

  1. استفاده از خبرخوان یا همان RSS که توضیحش را در این صفحه در بندهای 5 و 6 می‌توانید ببینید.

  2. استفاده از انواع و اقسام فیلترشکن‌های متداول، که پس از این در خبرنامه‌ها هم جدیدترین نمونه‌های آنها ارسال خواهد شد و امیدواریم بتوانیم آخرین روشهای عبور از فیلترینگ را نیز به اطلاع خوانندگان برسانیم.

  3. وارد ایمیل کردن در سایت برای دریافت خبرنامه

  شما می‌توانید ایمیل خود و دوستانتان را در باکسی که به این منظور در سمت راست لوگوی سایت تعبیه شده، وارد کنید. پس از این کار، ما ایمیلی را برای آدرس وارد شده می‌فرستیم تا دارنده‌ی ایمیل تایید کند که مایل به دریافت خبرنامه موج سبز آزادی است. پس از تایید، ایمیل وارد شده در لیست قرار می‌گیرد و از این به بعد خبرنامه را دریافت خواهد کرد.

  تاکنون دو شماره از این خبرنامه به طور آزمایشی برای اعضا فرستاده و از امشب، این خبرنامه به طور رسمی و ان‌شاءالله به زودی به طور منظم و روزانه ارسال خواهد شد.

  از عموم همفکران می‌خواهیم در افزایش تعداد ایمیل‌های موجود در این لیست، ما را یاری کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: