تفسیر سخنان امروز موسوی : او میگوید رهبر خود مردم هستند و آنها باید برای تظاهرات و اعتراضات جنبش سبز برنامه ریزی کنند

دوشنبه 5 مرداد ماه : از مجموعه این سخنان اینطور استنباط میشود که موسوی روز به روز رادیکالتر شده است و نزدیکتر به جنبش دموکراسی خواهی ملت ایران . همچنین او تایید میکند که اگر در دفاع از همه حرکتهای اعتراضی اعلامیه نمیدهد این بدان معنا نیست که از آنها حمایت نمیکند بلکه در واقع هر حرکت اعتراضی که اکنون در ایران اتفاق افتد مهر تایید او را بر خود دارد . او رسما میگوید که اینبار دیگر برخلاف دوران خاتمی از مردم نخواهند خواست به خانه ها برگردند بلکه بالعکس از مردم خواسته است در صحنه حاضر باشند و نهضت را به پیروزی نهایی برسانند . همچنین از مردم خواسته است که با ابتکارهای فردی و گروهی نهضت را به پیش برند و بر تفاوت این انقلاب با انقلاب 57 که یک رهبری نسبتا هرمی شکل داشت تاکید میکند . همانگونه که دیگران نیز گفته اند این انقلاب بیشتر شبیه انقلاب مشروطه است که بدون یک رهبری یکپارچه انجام شد و به پیروزی رسید .

به نقل از قلم نیوز، مهندس میرحسین موسوی در دیدار با اعضای تشکل‌های معلمان و فرهنگیان در انجمن اسلامی معلمان ایران با تبریک ماه شعبان و اعیاد این ماه، این فرصت‌ها را نعمتی برای نهضت سبزخواند تا از آن خوب استفاده کند و گفت: این مهم‌ترین مساله است که شبکه عظیم اجتماعی و سبزی که در سراسر کشور ایجاد شده است، اگر هوشیار باشد که هست، باید از تمام این مناسبت‌ها با استفاده از خلاقیت خود استفاده کند((موسوی اینجا رسما رهنمود میدهد که مردم باید خود رهبری مبارزه و نافرمانی مدنی را به عهده بگیرند و بدانند که موسوی و کروبی پشت آنها هستند . موسوی روز به روز رادیکالتر میشود . اگر این موضع را با موضع روزهای اول او مقایسه کنیم تفاوت عظیمی در آن می یابیم و این مایه امیدواری همه کوشندگان دموکراسی است ))
وی با اشاره به اینکه این مناسبت‌ها زیاد هستند یادآور شد: ما می‌توانیم هر روز برنامه‌ای برای روشنگری و پیگیری اهداف بلند نهضت بزرگ سبز داشته باشیم.(( اگر دفت کنید او دیگر از نهضت سبز سخن میگوید نه از ابطال یک انتخابات . مسئله حتی از دید او هم دیگر فراتر از «فقط» یک انتخابات است ))
موسوی در ادامه درباره سخنان یکی از اعضای حاضر مبنی بر اینکه جریان حاکم بعد از انتخابات غافلگیر شد و فقط تا زمان انتخابات برای خود برنامه ریزی کرده بود، گفت: فکر می‌کنم این غافلگیری به چند هفته پیش از انتخابات برمی‌گردد زیرا تمام تلاش آنها در جهتی بود که مردم در انتخابات شرکت نکنند.
وی با اشاره به عملکرد رسانه ملی و دیگر رسانه‌های دولتی نسبت به دوره‌های قبل ریاست‌جمهوری، تلاش آنها را در جهت حضور عده قلیلی در انتخابات دانست و بیان کرد: آنها فکر نمی‌کردند که در مدت کوتاهی چنین موج عظیمی ایجاد شود برای همین غافلگیر شدند و طرح‌هایشان ناشیانه اجرا شد و خلل و فرج بسیار زیادی داشت و آنها قدرت مردم را به درستی تخمین نزدند و عمق جریان را به درستی درک نکردند. دلیل برانگیختگی و حضور مردم در خیابان‌ها را درک نکردند در نتیجه کشور و خودشان را با مشکل مواجه کردند.
میرحسین با بیان اینکه مطالبی که قبل از انتخابات، مطرح و بر آن تاکید کرده است چیزی نبوده جز درخواست‌های معمولی ذکر شده در قانون اساسی که مغفول مانده و کنار گذاشته شده بود افزود: ما بخش‌های اندکی از قانون اساسی را اجرا کرده‌ایم. قسمتی از آن را خوانده‌ایم آن هم بر اساس منافع گروهی و جناحی و آن بخشی که به نفع ما نبوده، کنار گذاشته‌ایم.((باز هم دلیل میخواهید بر اینکه موسوی به تدریج رادیکالتر میشود و به خواست توده مردم نزدیکتر میشود ؟ ))
وی با بیان اینکه جز حقوق مصرح در قانون اساسی چیز دیگری نگفته است، بیان کرد: ما گفتیم شعار مردم در ابتدای انقلاب این بود «در بهار آزادی جای شهدا خالی؟»، حرف ما این است که این آزادی کجاست؟ ((رسما میگوید در جمهوری اسلامی از آزادی خبری نیست . هرگز این طور آشکار سخن نگفته بود ))مگر مردم به خاطر این آزادی به صحنه نیامدند و 22 بهمن 57 راهپیمایی‌های میلیونی در سراسر کشور انجام نشد و شعار آزادی سر ندادند؟ مردم دنبال آزادی بودند، الان این آزادی کجاست؟
موسوی با اشاره به مغفول ماندن بخشی از حقوق مردم و کرامت انسانی زن‌ها، آزادی سخن، اندیشه و گفت‌وگو و هویت ملی ما (( باز هم تایید میکند که در همین چند هفته خیلی راه آمده و بیشتر با جنبش مردم هماهنگ شده است . او از هویت ملی سخن میگوید ، هرگز اینطور به صراحت از هویت ملی و ایرانی ما سخن نگفته بود ))و طرح آنها در انتخابات بیان کرد: طبیعی است که این سخنان از دل مردم برخاسته بود که به آنها بازگشت و موج ایجاد کرد و آینده این حرکت هم بستگی به این دارد که ما تا چه اندازه این شعارها را ببینیم و پایبند به آنها بمانیم و حاضر باشیم هزینه این پایبندی را بپذیریم.(( آفرین ، برای اولین بار از هزینه دادن سخن میگوید و اینکه انقلاب بدون هزینه دادن به نتیجه نمیرسد . تا چند هفته پیش سخنش این بود که ما نمیخواهیم خون از دماغ کسی بیاید و همیشه در مقابل تهدید اوباش خامنه ای به زدن و بستن و کشتن طرفدارانش عقب میکشید و از آنها میخواست به صحنه نروند ))
میرحسین در ادامه درباره هویت ساختارشکنان گفت: متهم می‌کنند که شما ساختارشکن هستید و از ساختارشکنی استفاده می‌کنید، ما می‌خواهیم بگوییم ما دنبال ساختارهای واقعی برآمده از دل مردم و قانون اساسی هستیم. شما ساختارشکن هستید. با بررسی جریانات یک نمونه از دستگیری‌ها از ابتدا تا انتهای آن می‌توانید ببینید چه کسانی ساختارشکن هستند. لزومی ندارد ما صدها جنایت و تیراندازی و لباس شخصی را ببینیم، فقط کافیست آقایان یک نمونه مثلا پرونده همین روح الامینی، اعرابی یا آقاسلطان را مورد بررسی قرار دهند، خواهند دید که تا چه اندازه ساختارشکنی در مجموعه نظام صورت گرفته است و این به آنچه ما از جمهوری اسلامی و نظام انتظار داشتیم، هیچ شباهتی ندارد.
وی با بیان اینکه ما چنین نظامی را نمی‌خواستیم (( آیا دیگر مستقیمتر از این میتوان گفت که این جمهوری اسلامی آنی نیست که مردم برایش انقلاب کردند و از دموکراسی و آزادی در آن خبری نیست ؟))گفت: آیا ما نظامی را می‌خواستیم که افرادی شبانه بریزند و خانه‌های دانشجویان و مردم را ویران و ماشین‌های آنها را تخریب کنند؟ و بعد همه ارگان‌های موجود از وزارت اطلاعات تا بسیج بگویند این‌ها به ما ربطی ندارند؛ این‌ها از کجا آمده‌اند آیا از کره مریخ آمده‌اند؟ وقتی قتلی رخ می‌دهد، متهم هر کجا باشد آقایان آنقدر قوی هستند که ردش را بگیرند، آن‌وقت ده‌ها و صدها نفری که این جنایت‌ها را مرتکب شده‌اند را نمی‌توانند شناسایی کنند؟ چه کسی این را باور می‌کند؟ آیا این به معنای متهم کردن کل نظام به دروغگویی نیست؟
موسوی در ادامه با اشاره گسترش پوستر دروغ ممنوع در سطح کشور گفت: مردم متوجه شدند که یک دروغ بزرگ پشت این جریانات هست که این همان ساختارشکنی و روی گرداندن از قانون اساسی و همه آرمان‌ها و ایده‌آل‌هایی بود که نظام ما و مردم به آن پایبند بودند. الان هم نظام هیچ چاره‌ای ندارد که به آنها (آرمان‌ها، ساختارها و قانون اساسی) بازگردد و به نظر من اگر برنگردد مردم آن را برخواهند گرداند و مردم خود از راهی که آمده‌اند باز نخواهند گشت.(( یعنی که مردم باید به جنبش و تظاهرات و اقدامات دیگر اعتراضی ادامه دهند ))
وی ادامه داد: غافلگیری دیگری که برای آقایان اتفاق افتاد این بود که تصور می‌کردند با چند حرکت بعد از 22 خرداد مردم به خانه‌های خود بازخواهند گشت اما همین که ملتی با این گستردگی و با این همه هزینه‌های بسیار بیش از 40 روز در خیابانهاست نشان‌دهنده عمق این جریان است؛ بعد آقایان ذهنیتشان را داده‌اند به اینکه دو گروه خارج کشور بودند و تماس با سفارتخانه موضوع را حل می‌کند، اینها تصور می‌کردند که احزاب این جریان را هدایت می‌کنند برای همین شخصیت‌ها و سران احزاب را دستگیر کردند و تمام تلاش خود را برای اعتراف‌گیری به کار بردند.
موسوی در ادامه با اشاره به اظهارات آیت‌الله جنتی مبنی بر اینکه که اعترافات دارد گرفته می‌شود گفت: آیا یک روحانی و مجتهد که اصولی دارد می‌تواند این حرف را بزند؟ اعتراف گرفتن داشتیم در اسلام؟ ما آدم‌های کم سوادی هستیم شما که باسواد هستید بیایید شرح دهید کجای اسلام، کجای قرآن و کتب فقهی ما روی مساله اعتراف کردن تکیه کرده‌اند؟ ما هر چه از حضرت علی (ع) شنیده‌ایم، بر عکس این بود، در جهت تبرئه مردم بود و در این جهت بود که مردم علیه خود حرفی نزنند.
وی با یادآوری اینکه این شیوه‌ها نتیجه‌ای در بر ندارد افزود: زیرا این حرکت مردم به شکل هرمی تنظیم نشده است بلکه به صورت یک شبکه گسترده در حال سیر بود که به همه خانواده‌ها نفوذ کرده بود و راز بقای این نهضت هم همین است و هر حرکتی در آینده هم باید به این سمت برود که نمی‌شود یک حرکت گسترده مردمی را در قالب یک تشکل کلاسیک مختصر کرد و کاهش داد. این یک خطر برای این حرکت در آینده است.(( موسوی در اینجا همان اعتقاد ما را تایید میکند که این جنبش بسیار شبیه به جنبش مشروطه است و بر خلاف انقلاب سال 57 یک رهبر ندارد بلکه هزاران رهبر دارد (که به زودی شاخصترینشان از میان همین جوانان ظهور خواهند کرد). به هر حال دوباره تایید میکند که پای  همه حرکتهای اعتراضی ایستاده  و اگر اعلامیه ای در دفاع از این یا آن تظاهرات نمیدهد دلیل این نیست که از همه تظاهرات و اعتراضات حمایت نمیکند . باشد که به زودی شاهد پا گرفتن اعتصابات باشیم که مرحله بعدی و عمیقتر حرکت مردمی خواهد بود ))
موسوی با بیان اینکه هر چه افراد را بازداشت کردند این حرکت گسترده‌تر شد، گفت: قدرت این حرکت از گسترش آگاهی‌هاست و باید آن را پاس بداریم و عمیق‌تر کنیم.
وی با اشاره به اینکه عده‌ای به دولت حاکم رای دادند، بیان کرد: باید آگاهی را در میان این افراد گسترش دهیم و روش دولت تعیین کردن و وزیر عوض کردن و سیاست‌های اقتصادی و ماجراجویی سیاست‌خارجی دولت حاکم را به آنها یادآور شویم.
موسوی در ادامه بر لزوم فراگیر بودن شعارها تاکید کرد و با اشاره به فراگیر شدن نماد سبز میان همه ایرانیان و همبستگی حاصل از این نماد که با هم بودن را نشان می‌داد، گفت: باید شعاری مطرح کنیم که گستردگی آن بتواند ایرانیان داخل و خارج کشور را دربرگیرد و بر اساس آن، حرکتمان را تنظیم کنیم. آنچه من پیشنهاد می‌کنم، ایستادن بر قانون اساسی از زاویه زنده کردن اصول مغفولی است که مهم‌ترین آن آزادیهاست.
وی با اشاره به اصل آزادی برگزاری اجتماعات به درخواست خودش و مهدی کروبی برای برگزاری مراسم یابود شهدای وقایع اخیر در مصلی تهران اشاره کرد و گفت: با این کار دولت را در معرض امتحان قرار دادیم؛ ما نمی‌خواهیم کاری کنیم، سخنرانی هم نداریم، فقط می‌خواهیم از مصلایی که با هزینه‌های صدها میلیارد تومانی ساخته شده، یک استفاده‌ای کنیم، همان 13 میلیونی که شما می‌گویید، این‌ها هم حقی دارند نسبت به این مصلی و از پول آنها ساخته شده و از بودجه عمومی صرف شده است و متعلق به آنها هم هست، اجازه دهید ما جمع شویم و فقط قرآن بخوانیم، قرآن بخوانیم.
موسوی در ادامه با یادآوری اینکه قانون اساسی می‌تواند مثل رنگ سبز ما باشد و پیوند دهنده ما باشد، افزود: باید توجه کنیم که برای ادامه این حرکت – که برای احیای ارزش‌های اصلی انقلاب اسلامی و ارزش‌هایی است که مردم به‌خاطر آن هزاران شهید دادند- مجبوریم که به قانون اساسی تکیه کنیم و از آن دفاع کنیم و آن را شعار اصلی خود قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه قانون اساسی بر هویت ملی تاکید دارد، از این موضوع که بسیاری از اصول قانون اساسی که می‌تواند مقوم این هویت باشد به تهدید تبدیل شده است، گفت: تکیه بر هویت ایرانی بسیار کارساز است و این هویت ایرانی جدای از هویت اسلامی نیست اما غفلتی در این زمینه صورت گرفته است.
(( تاکید بر هویت ایرانی بیشتر و بیشتر در سخنان موسوی به چشم میخورد . واضح است و واضح بود که فشار و سرکوب حکومت سرانجام سران میانه روی جنبش را نیز رادیکال خواهد کرد . این سرنوشت همه انقلابهاست ))
موسوی با اشاره به تکرار فریاد «ایران»، «ایران» در یکی از سفرهایش، تاکید بر این هویت ملی و ایران را ندایی خواند که به ایرانیان خارج از کشور نیز رسید.
وی با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) نیز در ابتدای انقلاب تلاش در جمع کردن همه اقلیت‌ها و قومیت‌ها تحت نام ایران داشتند، گفت: وسعت ملتی که تعریف کرده بودیم به حدی بود که همه مردم در آن می‌گنجیدند و بر اساس همین دید هم بود که اقلیت‌ها به مجلس راه یافتند.
میرحسین به رسمیت شناخته شدن حقوق اقلیت در کنار حقوق اکثریت را متاثر از یک گفتمان بسیار مترقی خواند که همه ما را با هم و اقلیت‌ها و قومیت‌ها را با ما و شیعه و سنی را با هم جمع می‌کرد.
موسوی در ادامه قتل‌ها و دستگیری‌های رخ داده را فاجعه خواند و گفت: ما چنین چیزی را حتی قبل از انقلاب هم شاهد نبودند. به کسانی که چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند یادآور می‌شوم که مردم، آنهایی را که قبل از انقلاب مرتکب جنایت شدند به یاد داشتند و آنها را به سزای عملشان رساندند؛ مردم از چنین جنایت‌هایی نخواهند گذشت. (( برای اولین بار رسما تهدید به مجازات این جانیان در صورت پیروزی انقلاب کرده است . این هم یک قدم به جلو برای انقلاب که دیگر خط خود را از اینان جدا میکند و حتی موسوی هم میگوید که اینها در دولت آینده او جایی نخواهند داشت ))چطور می‌شود یک فردی علاقه‌مند به انقلاب، اسلام و کشور حتی یک آدم گناهکار به زندان وارد شود و بعد جنازه او بیرون آید؟ مگر ما پیرو امام علی (ع) نیستم؟ مگر توصیه‌های ایشان را درباره ابن ملجم نشنیده‌ایم؟ مگر درباره عدالت اسلامی صحبت نکرده‌ایم؟
به گزارش قلم‌نیوز، وی افزود: مگر این وضعیت قابل تحمل است؟ چطور سران کشور ما فریاد نمی‌کشند و از این فجایع گریه نمی‌کنند؟ نمی‌بینند اینها را لمس نمی‌کنند. اینها همه کشور را سیاه می‌کنند. اینها دل همه ما را سیاه می‌کنند، اگر ما سکوت کنیم همه ما را ویران می‌کند و همه ما را به جهنم می‌برد. من نسبت به این اعتراض‌ها خوشحالم زیرا این اعتراض‌ها نشاندهنده سلامت ملت ماست مردم ما راضی به جنایت نیستند؛ راضی به اینکه افراد جانی پیدا شوند و به خانه‌ها و ماشین‌های مردم حمله کنند، نیستند؛ این عدم رضایت نشاندهنده زنده بودن ملت ماست و کسانی که در مسوولیت هستند بدانند که اگر ملتی طاقت مخالفت با جنایت‌ها را دارند باید در کنار این ملت و مدافع آنها باشند.
موسوی در ادامه با بیان اینکه کشور نمی‌تواند تبدیل به یک زندان شود که 70 میلیون نفر در آن زندانی شوند، به اصل تفکیک قوا اشاره کرد و گفت: یقین دارم قوه قضاییه نمی‌تواند و حق ندارد به بسیاری از این زندان‌ها سر بزند و اطلاعات بگیرد.
وی با طرح این سوال که آیا در حال حاضر قوه قضاییه مستقل داریم، بیان کرد: آیا قوه قضاییه می‌تواند پرونده همین روح‌الامینی را بررسی کند، الان می‌گویند مریض شده و مننژیت گرفته است، قوه قضاییه بررسی کند ببیند دندان‌های وی به چه دلیل شکسته است؟ آیا زمین خورده است یا کارهای دیگری صورت گرفته است. چنین قوه قضاییه‌ای کشور ما را نجات می‌دهد و به نفع کشور و همه ماست که چنین کاری انجام دهد.
موسوی در ادامه توضیح داد که برای این روح‌الامینی را مثال زد که همه چیز درباره او روشن است، محاسن هم داشته، مذهبی و بسیجی هم بوده است و بعد به این سیل عظیم و موج سبز پیوسته و شاهدان همه می‌گویند که او، زنده دستگیر شده است و بعد در زندان، جنازه‌اش را تحویل داده‌اند.
وی با اشاره به نام امیر جوادی که سایت‌ها به تازگی نام وی را به عنوان یکی از شهدای وقایع اخیر عنوان کرده‌اند با تاسف بیان کرد: ما همه مسلمانیم، حداقل جوانمردی این است که اگر اینها را کشته‌اید، آنها اذیت شده‌اند و زجرکشیده‌اند، لااقل جنازه‌های آنها را بدهید و به خانواده‌های آنها برسید. آن دسته از افرادی که شناخته شده نیستد چه؟ آنهایی که شهرستانی هستند چه می‌شوند؟ اینها را برگردانید به خانواده‌هایشان. چرا اینقدر مردم را آزار می‌دهید؟ چرا مردم را عصبی می‌کنید؟ چرا مردم را تحقیر می‌کنید؟ مردم حق دارند از قبر فرزندان خود خبر داشته باشند.
میرحسین موسوی تاکید کرد که این مشکلات جز با بازگشت به اصول انقلاب و قانون اساسی حل نخواهد شد و ما بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم تا به ارزش‌ها و آرمان‌های ابتدای انقلاب و دیدگاه‌های حضرت امام (ره) رجوع کنیم. این به نفع همه ما و آخرت ماست. (( هنوز در فکر بازگشت به اصول اولیه انقلاب است و قبول نمیکند که کار از پایه خراب بود ))
وی، شورش خیابانی خواندن حرکت‌های مردمی را ناشی از اشتباه جریان حاکم در درک حرکت مردم خواند و اینکه آنها فکر کردند با ایجاد حالت امنیتی و بهم‌زدن اجتماعات، حرکت مردم جمع خواهد شد.
موسوی با اشاره به حافظه تاریخی و جمعی مردم یادآور شد که این‌طور نیست که چند ماه بگذرد و مردم همه چیز را فراموش کنند و همه چیز حل شود.
وی در پایان سخنان خود با یادآوری اینکه «نمی‌شود سر مردم را شیره مالید» بیان کرد: خداوند توفیق دهد که همه به راه اسلام و انقلاب برگردیم.

«دوراندیش »

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Advertisements

برچسب‌ها: , ,

8 پاسخ to “تفسیر سخنان امروز موسوی : او میگوید رهبر خود مردم هستند و آنها باید برای تظاهرات و اعتراضات جنبش سبز برنامه ریزی کنند”

 1. mosa Says:

  man tajikam , va daram yak taraneh va avaze bara jonba josh sabzeh shoma, va an ra beh hameh ham kalamanam hedia makonem. Arezo ma konam ke hama adamha ham bara in jonbojosh sabz maya konin , zenda basha mamlekate to.

 2. محمد علی Says:

  هوش سیاسی میرحسین و شیوه راهبری او در این زمانه حساس بسیار قابل تقدیر است. زیبا ترین رویداد «مردم رهبری» این جنبش است و «اصالت مردمی» این جنبش هرگز نباید خدشه دار شود. این در تفکر میرحسین که می گوید «در حال تدوین منشوری فراتر از بحث جبهه و گروه سیاسی هستیم» کاملا نمود دارد.

 3. شاهین دلنشین Says:

  mosa من ترانه نویس هم هستم. مسخای ترانه هامو بخونی و ضبط و منتشر کنی؟
  RENDDEAALAMSUZZZ@GMAIL.COM

 4. شاهین دلنشین Says:

  مرگ بر نژادپرستی

 5. خرم ابادي Says:

  زياد نبايد به موسوي دلخوش كنيم.بايد سراغ كسي بگرديم كه شعار عبور از نظام بده.درسته موسوي هم بد نيست.اما او ميخواد بازهم در پوسته ي جمهوري اسلامي كاركنه. ما ديگه اين نظام رو نميخواييم

 6. گروهی از دانشجویان آزادی خواه دانشگاههای تهران Says:

  >اطلاعیه بزرگترین تجمع واعتصاب ملت ایران در اعتراض به تحلیف دیکتاتوری تقلب وجنایت

  چهارشنبه 14 مرداد ساعت 10 صبح روز تحلیف ریاست جمهوری تقلب

  (يا درصورت تغييرزمان تحليف ؛ در روز اعلام شده )
  مکان : میدان بهارستان – مقابل مجلس شورا

  همزمان تجمع سراسری در همان روز ساعت6 عصردر تهران وميادين اصلي سراسر

  کشور

  تهران:10نقطه اصلی :

  میدان بهارستان – میدان توپخانه – میدان انقلاب – میدان ولیعصر – میدان هفت تیر – میدان ونک – میدان تجریش -میدان کاج – میدان صادقیه – هفت حوض نارمک.

  بنام حق

  هموطنان ؛14 مرداد روزيست كه ديكتاتوري تقلب وسركوب وجنايت قصد دارد مراسم ننگين تحليف رياست جمهوري كذايي را با برافراشتن پرچم ديكتاتوري بر زميني بكوبد كه به خون صدها نفر از جوانان پاك اين سرزمين آغشته شده است ؛ جواناني كه به جرم حق طلبي آزادي خواهي وبرقراري عدالت به دست مزدوران جنايتكار حكومت ديكتاوري كودتا به وحشيانه ترين وضعيت ممكن كه در تاريخ بشريت كم نظير است به شهادت رسيده ويا هم اكنون در زير شكنجه هاي ددمنشانه نوچه هاي رذل و حيوان صفت حاميان آنان در دخمه ها وسياهچالها در بند ضحاكان روزگاردر حال پيوستن به خيل شهدا هستند.

  اما اين بار جشن وشادماني آنها بر سر نعش آزادي را به ياري شما ملت شجاع به مجلس

  عزايشان تبديل خواهيم كرد.

  وقسم بخون شهداي مظلوم ؛ بياري خدا وبا حمايت شما ملت رشيد با استفاده از هر امكاني ودر هر عرصه اي… از اين پس و در طي4سال آينده نيز اجازه نخواهيم داد حكومت ديكتاتوري وكودتاچيان وحاميان جنايت پيشه و خونخوار آنان آنان حتي يك آب خوش از گلويشان پايين برود وروزي خوش داشته باشند ؛ وطعم پيروزي وسرمستي از خونهاي ريخته شده را هر روز براي آنان شوكران خواهيم ساخت.

  این بار رساتر از همیشه فریاد اعتراض خود را به دیکتاتوری وفاشیسم حکومتی اعلام و به گوش جهانیان خواهیم رساند وخواستارمحاکمه و مجازات عاملین وآمرین اصلی جنایات وحشیانه وسرکوب ددمنشانه اخیر خواهیم شد.

  هموطنان شريف برای پاسداشت خون بناحق ریخته شده فرزندان مظلوم وپاك ايران و

  وبراي اعلام همبستگي با خانواده هاي شهداي عزيز جنبش مردمی با ما همراه شده وضمن اعتصاب سراسري در اين روز وعدم حضور در محل كار خود با حضور ميليوني خود مدافع راه وآرمان شهداي آزاديخواه باشيد.

  گروهی از دانشجویان آزادیخواه دانشگاههای تهران

  گروهی از یاران دبستانی شهدای مظلوم جنبش آزادی

  تهران 5 مرداد 1388

  لطفا با تکثیر این اطلاعیه به هموطنان از هر طريق ممكن اطلاع دهيد)

 7. eghtesadesabz Says:

  اقتصاد سبز

  احمدی نژاد و تورم!

  http://eghtesadesabz.wordpress.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: