تفسیر سخنان خامنه ای به مناسبت روز بعثت : تهدید به اقدام برای سقوط رفسنجانی

29 تیرماه ، از سایت خود خامنه ای :

خامنه ای در این سخنان نشان میدهد که متاسفانه بر خلاف انتظار عده ای هنوز چشم بر واقعیت بسته و نسبت به جنبش اعتراضی کور و کر است . این عاقبت همه دیکتاتورهاست که خود را در حلقه ای از بادمجان دور قاب چینها و بله قربانگوها محصور میکنند و تا لحظه آخر در نمی یابند تا چه حد منفور شده اند . برداشت ذهنی او از آنچه در کوچه و خیابان میگذرد هنوز حتی به آن روز نرسیده که شاه گفت صدای انقلاب شما را شنیدم . آری حتی پس از بیش از یک ماه از شروع انقلاب او هنوز صدای انقلاب ما را نشنیده است ولی دیر نیست که او هم همچون شاه با گریه و زاری طلب بخشش از ملت ایران کند.گزیده ای از سخنان او :

آنجایی که ملت احساس  می کنند، مسئله دشمنی با نظام در میان است و دستی، حرکتی را برای ضربه زدن به نظام مدیریت می کند، از او فاصله می گیرند، حتی اگر همان شعاری را بدهد که ملت به آن معتقد است.(مقصودش موسوی و خاتمی و کروبی و رفسنجانی است )

این حوادث، این تجربه و درس را بهمراه خود داشت که حتی در زمانی که حرکتی بزرگ در کمال آرامش و ثبات انجام می گیرد، نباید از نقشه و کید دشمن غافل ماند.

دشمنان ملت ایران از رسانه های خود، علناً برای گروههای غافل و نادان اغتشاشگر، دستورالعمل چگونگی ایجاد نا امنی ، تخریب و درگیری پخش می کنند، و از طرف دیگر مدعی می شوند که در امور داخلی ایران دخالت نمی کنند در حالیکه آشکارترین دخالتها را انجام مید هند.(هنوز همچون شاه دیگران و دشمنان و غیره را عامل این انقلاب میداند و حاضر نشده قبول کند که این انقلابی عمیق و واقعی است که او و سیستم ولایی را هدف گرفته است )

مردم، آن جمعیت میلیونی است که بمحض دیدن این اغتشاشگران و مفسدان، خود را کنار می کشد و آنها را با دیده ی نفرت و انزجار نظاره می کند. (اتفاقا بر خلاف انتظار ایشان ، این مردمی که ایشان از آنها دم میزنند ، با چوب و چماق و هفت تیر و زنجیر به مردم بیگناه حمله میکنند ، کسی تا حالا ندیده «این مردم» خود را کنار بکشند)

هر فردی با هر عنوان و موقعیتی ، اگر بخواهد جامعه را به سمت نا امنی سوق دهد از نظر عموم ملت ایران، انسان منفوری است.نخبگان هوشیار باشند زیرا هرگونه حرف، تحلیل، و اقدام آنان که موجب بر هم خوردن امنیت جامعه شود، حرکت در خلاف مسیر ملت ایران است.….نخبگان مراقب باشند، زیرا در امتحان عظیمی قرار گرفته اند و موفق نشدن در این امتحان، تنها مردود شدن نیست بلکه موجب سقوط آنان خواهد شد. (توجه کنید اینجا روی سخنش مستقیم با هاشمی رفسنجانی است که اگر توبه نکند مقدمات سقوطش را فراهم خواهد کرد)


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار مسئولان نظام اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم ، بعثت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را مقطعی مهم در تاریخ بشریت دانستند و تاکید کردند : امروز اصلی ترین نیاز جامعه اسلامی عمل به پیام بعثت و ملاک قرار گرفتن عقل و خرد ، حاکم شدن فضیلتهای اخلاقی ، و مبنا قرار گرفتن انضباط قانونی در جامعه است که در این زمینه وظیفه نخبگان و بزرگان بسیار با اهمیت است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تبریک عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم (ص) به امت اسلامی و ملت ایران ، تربیت عقلانی و تاکید بر خرد گرایی و تدبّر را مهمترین بخش از پیام بعثت بر شمردند و افزودند : اولین کار پیامبر مکرم اسلام (ص) حاکم کردن عقلانیت در جامعه اسلامی بود زیرا تربیت قدرت تفکر و نیروی خرد در جامعه ، حَلاّل همه مشکلات ، مهار کننده نفس و زمینه ساز عبودیت انسان است .
ایشان با اشاره به تربیت اخلاقی به عنوان دومین بخش از پیام بعثت خاطر نشان کردند : رواج فضیلتهای اخلاقی در جامعه همچون هوای لطیفی است که زمینه زندگی سالم را فراهم می آورد و انسان را از حرص ها ، جهالتها ، دنیا طلبی ها ، بغض های شخصی ، و سوء ظن به یکدیگر باز میدارد و به همین دلیل است که در اسلام تزکیه و رشد اخلاقی بر تعلیم مقدم است .
رهبر انقلاب اسلامی ، تربیت و انضباط  قانونی را سومین بخش از پیام بعثت خواندند و با اشاره به پیشقدم بودن پیامبر اسلام(ص) در عمل به احکام و دستورات اسلام افزودند : همه این موارد برای جامعه اسلامی شاخص و معیار است، و میدان زندگی نیز صحنه آزمایش انسانها است .
حضرت آیت الله خامنه ای عزت کنونی ملت ایران را نتیجه موفقیت و سربلندی در آزمایشهای دشوار 30 سال گذشته دانستند و تاکید کردند : خداوند متعال پاداش این  موفقیت ها را دستاوردهای بسیار بزرگی برای ملت ایران قرار داده است و امروز نیز آحاد مردم در جهت اهداف بلند اسلام در حال حرکت و مجاهدت هستند که نتیجه آن هم احساس عزت و هویت ملت ایران است.
ایشان افزودند : اینکه قدرتهای استکباری دنیا شعار خود را مقابله با جمهوری اسلامی ایران قرار داده اند و نظام اسلامی را مانع تحقق اهداف شوم خود بویژه در منطقه خاورمیانه می دانند نشان دهنده عظمت ملت، نظام، و دولت ایران است.
رهبر انقلاب اسلامی این دستاوردها را نتیجه حرکت ملت ایران در عرصه دستورات دین دانستند و با یادآوری نقش عامل بودن نخبگان، بزرگان جامعه و مسئولان بعنوان الگوی مردم، خاطر نشان کردند: ملت ایران در 30 سال گذشته نشان داده است که ملت وفادار و با گذشتی است و در قضایا و حوادث اخیر بعد از انتخابات ریاست جمهوری نیز، این ویژگی ملت ایران بار دیگر آشکار شد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: در میان ملت ایران سلایق مختلفی در عرصه زندگی اجتماعی وجود دارند که هر کدام نظر خود را بیان می کنند اما آنجایی که ملت احساس  می کنند، مسئله دشمنی با نظام در میان است و دستی، حرکتی را برای ضربه زدن به نظام مدیریت می کند، از او فاصله می گیرند، حتی اگر همان شعاری را بدهد که ملت به آن معتقد است.
ایشان حوادث اخیر را تجربه و درس مهم دیگری برای ملت ایران در کنار تجربه های سالهای گذشته ارزیابی و تأکید کردند: این حوادث، این تجربه و درس را بهمراه خود داشت که حتی در زمانی که حرکتی بزرگ در کمال آرامش و ثبات انجام می گیرد، نباید از نقشه و کید دشمن غافل ماند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: در حالیکه همه اذعان داشتند انتخابات اخیر با حضور چهل میلیونی مردم یک عظمت بی نظیر از ابتدای انقلاب و نشان دهنده قدرت نظام برای به صحنه آوردن مردم بعد از گذشت 30 سال است، در عین حال همه متوجه شدند در چنین شرایطی نیز نباید از کمین و برنامه ریزی دشمن بمنظور ضربه زدن به ملت غفلت کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ادعای دشمنان ملت ایران مبنی بر دخالت نکردن در مسائل داخلی کشور افزودند: در حالیکه دخالت دشمنان بویژه نقش رسانه های آنها کاملاً آشکار است، این ادعا نشان دهنده بی حیائی است.
ایشان با یادآوری هشدار چند سال قبل در خصوص نقش برجسته دستگاههای تبلیغاتی و اطلاعاتی استکباری برای مقابله با استقلال ملتها و منصرف کردن آنان از حرکت در مسیر عزت و استقلال، خاطر نشان کردند: دشمنان ملت ایران از رسانه های خود، علناً برای گروههای غافل و نادان اغتشاشگر، دستورالعمل چگونگی ایجاد نا امنی ، تخریب و درگیری پخش می کنند، و از طرف دیگر مدعی می شوند که در امور داخلی ایران دخالت نمی کنند در حالیکه آشکارترین دخالتها را انجام مید هند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم تفاوت قائل شدن میان اغتشاش گران و مردم افزودند: البته رسانه های استکباری بمنظور حمایت از اغتشاش گران آنها را مردم می نامند در حالیکه مردم، آن جمعیت میلیونی است که بمحض دیدن این اغتشاشگران و مفسدان، خود را کنار می کشد و آنها را با دیده ی نفرت و انزجار نظاره می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند : هر فردی با هر عنوان و موقعیتی ، اگر بخواهد جامعه را به سمت نا امنی سوق دهد از نظر عموم ملت ایران، انسان منفوری است.
ایشان با تأکید بر اینکه اهداف بلند ملت ایران و سعادت دنیا و آخرت جامعه در سایه آرامش و امنیت محقق خواهد شد، برهم زدن امنیت را بزرگترین گناه دانستند و خطاب به نخبگان خاطر نشان کردند: نخبگان هوشیار باشند زیرا هرگونه حرف، تحلیل، و اقدام آنان که موجب بر هم خوردن امنیت جامعه شود، حرکت در خلاف مسیر ملت ایران است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همه باید مراقب گفتار و مواضع و حتی نگفتن های خود باشند زیرا نگفتن مسائلی که باید گفت، عمل نکردن به وظیفه است و گفتن مسائلی که نباید گفت، عمل کردن بر خلاف وظیفه است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: نخبگان مراقب باشند، زیرا در امتحان عظیمی قرار گرفته اند و موفق نشدن در این امتحان، تنها مردود شدن نیست بلکه موجب سقوط آنان خواهد شد.
ایشان تنها راه رهائی از چنین سرنوشتی را ملاک قرار دادن خرد و عقلانیت دانستند و خاطر نشان کردند: البته عقلانیت، این سیاسی کاریهای متعارف نیست زیرا سیاسی بازیها خلاف عقل است و کسانی که سیاسی کاری را اقدام عقلائی می دانند، اشتباه می کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: راه صحیح عقلانیت، همان راهی است که عبادت خدا را هموار  کند و شاخص آن نیز این است که خود قضاوت کنیم، آیا سخنان و موضع گیریهای ما برای رضای خدا و با نیت اخلاص است یا اینکه برای جلب توجه برخی افراد، بنابراین نباید خود را فریب دهیم.
حضرت آیت الله خامنه ای لزوم تعمق در پیامهای مهم مبعث و نگاه فراتر از یک جشن به این واقعه را یادآور شدند و خاطر نشان کردند: مبعث یک مقطع بسیار مهم برای بشریت است زیرا حرکتی که پیامبر اسلام (ص) در مدت 10 سال حکومت خود انجام دادند و تحولی که در تاریخ بشریت ایجاد کردند با هیچ حرکت و اقدامی قابل مقایسه نیست.
در ابتدای این دیدار آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور در سخنانی ضمن تبریک بعثت پیامبر اکرم(ص) با اشاره به نقش این واقعه بزرگ تاریخی در نجات انسانها از تاریکی جهل و ظلم و رهنمون کردن آنان بسوی نور هدایت گفت پیامبر اسلام(ص) در عمل به دستورات اسلام همواره پیشقدم بودند و مشکلات کنونی بشریت ناشی از دوری از مسیر نبوی است.
رئیس جمهور با اشاره به صبر و استقامت و مجاهدت ملت ایران در 30 سال گذشته افزود: جامعه اسلامی ایران مفتخر به پیروی از راه نورانی پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) است و این ملت با تأسی بر سیره نبوی اجازه نخواهد داد دشمنان بشریت، حقوق انسانها را پایمال کنند
آقای احمدی نژاد همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: برگزاری آزادترین، پرشورترین، و بی نظیرترین انتخابات و برگزیدن راه پر افتخار انقلاب اسلامی نوید بخش آینده ای روشن برای ملت ایران و بشریت است. (جدا؟)

Advertisements

برچسب‌ها: , ,

22 پاسخ to “تفسیر سخنان خامنه ای به مناسبت روز بعثت : تهدید به اقدام برای سقوط رفسنجانی”

 1. کمال Says:

  گسترش شقه گی و عمیق تر شدن تضاد بین سران جنایتکار رژیم جمهوری اسلامی ،موقعیت و فرصت فرخنده ای برای ملت ستمدیده و اسیر ایرانست. اما مردم باید خیلی خیلی مواظب باشند که از دست عقرب های جراری نظیر خامنه ای و باندش به مار های غاشیه ای مانند رفسنجانی و خاتمی و باند هایشان پناه نبرند. اگر جنایت های خامنه ای و رفسنجانی را مقایسه کنیم، مطمئنن در این کلاس دو تا شاگرد اول خواهیم داشت. مسئول اول کشتار هزاران آزادی خواه در سی سال گذشته هردوی اینها هستند. به امید آن که هر چه زود تر هردوتایشان و همچنین سایر شرکای جرمشان را در دادگاه های صالح ، مشغول پاسخگوئی به جنایت هایشان ببینیم. با انقلاب دموکراتیک مردم ایران که هر روز اوج تازه ای میگیرد، آن روز دیر نخواهد بود .

 2. ali Says:

  خفه شو ملعون، معاويه زمان دشمن ملت ايران تو و اوباشت هستيد. مردم دهان ياوه گوي تو را خواهند بست. لعنت و نفرين خدا بر تو و فرزندانت و اعوان و انصارت.
  خداوند د ر جهنم تو و پسر كثيفت را محشور با معاويه و يزيد و خوارج قرار دهد.انشاءالله

 3. ناشناس Says:

  adresse madaro zane agha ro behem bediid

 4. farzam Says:

  in ahmagh fekr karde vaghean hanooz mardom tu sale 44 hastan ke gule un bozorge maloon khomeinie hendi ro ekhoran
  mardom kheili vaghte ke shenakhtanet badbakht
  hanat dige rang nadare

 5. ali.cheguevara Says:

  nokhbegan hame midoonan ke rahi ke to miri be naboodie hamoon nokhbegan miAnjamad.banabarin nokhbegan alan too mashhadan ke ziabe to ro bezanan.mardom ham bayad az in nokhbegan ke manafeEshoon felan ba manafeE mardom yeki shode hemayat konan.

 6. ناشناس Says:

  in ahmagh bi sho oor e olagh fekr mikone kodoom khari hast, martike shire ee gooz moallagh jakesh zer zer mikone
  jadare ke mellat ye kir e koloft dige behesh bezanan

 7. ibeatrima Says:

  een martike dige inghadre bisharme ke too tochme cheshet nigah mikone va dooroogh mighe. Vaghe-an che joonevarhaee peyda mishand

 8. amir Says:

  بیشتر داستان ها و مسایلی که برای آقای هاشمی درست می شود کار بسیجی هاست. من هم موافقم که کینه ها را باید دور ریخت دست کم این اولین تفاوت ما با بسیجی باید باشد.
  هاشمی انسان کامل نیست اما شیطان هم نیست. همه ما مردم اشتباه می کنیم ( حتی بسیجی ها) آیا ما با چند سال پیش خودمان یکسان فکر می کنیم؟
  اما نحوه برخورد مخالف خیلی مهم است. اگر قرار باشد همه را رد کنیم چیزی باقی نمی ماند، دیروز خامنه ای، امروز هاشمی ، فردا موسوی و خاتمی. کمی تنفر را از خودمان دور کنیم بهتر است.

 9. wolf Says:

  Basij meeting in Tehran (Iran) July 17 2009

  Part 1 of 7: http://www.youtube.com/watch?v=sRqmGO9horE
  Part 2 of 7: http://www.youtube.com/watch?v=RSwnIIPXgzk
  Part 3 of 7: http://www.youtube.com/watch?v=oExNXClMp50
  Part 4 of 7: http://www.youtube.com/watch?v=MmWeeDhutio
  Part 5 of 7: http://www.youtube.com/watch?v=-TDXQuqhHHU
  Part 6 of 7: http://www.youtube.com/watch?v=LJNzwfrlZAY
  Part 7 of 7: http://www.youtube.com/watch?v=mqKADJyQwLA

 10. amir Says:

  یک نکته برای دوستان مخالف هاشمی : ممکن است تعداد زیادی از شما به رادیو بی بی سی یا صدای آمریکا تلفن بزنید و با اسم جعلی و ترس و لرز، چهار تا فحش به خامنه ای و بسیجی ها بدید. اما دست کم رفسنجانی و خاتمی و موسوی راست راست تو روی خامنه ای بهش گفتن ذروغگو.
  قضاوت با خودتون. موسوی و هاشمی با این کارشون کم سرمایه ای را از دست ندادند. اما شما فقط با این کارتون خودتون را تخلیه می کنید.

 11. ali.cheguevara Says:

  hashemi ba ghodrat,servat,va az hame mohemtar ziraki va siasatmadarish , abzare besiar khoobi baraye moghabele ba khameneii baraye jonbeshe sabz mibashad. har kasi ke mokhalefe peyvastane hashemi be sabzha bashad ya khaEn ya basiji(nofoozi va sotoone 5jom)ast.na tanha hashemi,balke agar temsahe yazdi ya shariatmadari ya mortazavi ham be sabzha peyvast bayad az anha hemayat va estefadeye abzari kard,

 12. کمال Says:

  آقا امیر ، هاشمی در جنایت های سی ساله اش از خامنه ای هیچ کم نیاورده است. حالا اینها بر سر لاشه قدرت با هم دعوا دارند. ما چرا باید به کمک یکی از اینها برویم؟ سی سال پیش یکبار همه برای مخالفت با شاه مستبد رفتند پشت سر خمینی . ایشون هم وقتی بر خر مراد سوار شد کشور را به لجن کشید و داد دست میراث خوران جنایتکارش یعنی همین رفسنجانی و خامنه ای و موسوی و خاتمی و …. مردم اگر این بار حواسشان را جمع نکنند باز هم انقلابشان ملا خور میشود.

 13. بهزاد Says:

  مرگ بر خامنه ای
  مرگ بر خامنه ای
  مرگ بر خامنه ای

 14. شاهین Says:

  اگر رفسنجانی آمده بود و با ولی‌سفیه دوباره بیعت کرده بود چی؟ رفسنجانی هم مانند هر آدم دیگر منافع و محدویت‌های خود را دارد، ولی توانست در هفتاد و پنچ‌سالگی نشان دهد می‌تواند بیاموزد و با شجاعت روی حد‌اقلی‌هایی ایستادگی کند و به کودتاگران نه بگوید. بدون آن خطبه‌های تاریخی این عکس‌العملهای مذ‌بوحانه کودتاگران از یزدی و شریعتمداری گرفته تا جانی اعظم خامنه‌ای متصور نبود. این عکس‌العملها همه به نفع جنبش سبز و میخی به تابوت کودتاگران است. اینهمه به مفهوم نفی نادیده‌گرفتن گذشته رفسنجانی و مسئولیتهایش در جمهوری اسلامی نیست، فقط دعوتی است به تامل و انصاف. ما باید نشان بدهیم با جانوران اسلامی فرق داریم و با خرد و شکیبایی و عدالت قضاوت و عمل می‌کنیم.

  پاینده باد جنش سبز

 15. ناشناس Says:

  درود بر رفسنجانی، موسوی، خاتمی و کروبی که در این وانفسای حکومت استبدادی و دروغ و تزویر و ریا قد علم کرده اند و بدنبال افشای چهره جنایتکاران که خون صدها نف را در خیابانها بر زمین ریختند و گفتند ما اصلا اسلحه نداشتیم و وقیحانه به امام زمان هم نامه نوشتند. امروز جوانان و چهره های سیاسی افشاگر رژیم سفاک در زندانها زیر شکنجه ددمنشان قرار گرفته اند.

 16. esi Says:

  مقایسه جنبش سال 57 و 88

  سیروس کفایی

  ایران کشور بی نظیری است . در تمام طول تاریخ کشوری را سراغ ندارم که در یک قرن چهار انقلاب نا تمام داشته باشد.
  خروش آزادی خواهی در ایران ، روزانه میلیارد انسان را میخکوب تلویزیون هاوکامپیوترها کرده است . قدرت نمایی دانشجویان ، کارگران، زحمتکشان ، جوانان و به ویژه زنان در صف مقدم مبارزات در پهناوری کشورمان از یکسو و بکارگیری ارگان های سرکوب توسط حکومت از هوا و زمین علیه مبارزات مردمی در خیابان ها و خانه ها از سوی دیگر، می رود تا در چند روز آینده پیروزی یکی از این دو طرف را شاهد باشیم.آنچه را امروز شاهد آن هستیم ، تداوم همان انقلابات نا تمام است اما با ویژگیهای دیگری .
  در آن دوره خمینی خواهان تشکیل دولتی مستقل و سرنگونی شاه بود . اما میر حسین موسوی به عنوان کاندیدای » بازنده » یا » برنده » ریاست جمهوری و رهبر اپوزیسیون داخل کشور تا این لحظه ، خواهان حفظ رعایت » قانون » ،دولت و ارگانهای موجود سرکوب ج ا ایران است .
  در آن دوره ، به دروغ ، خمینی وعده آزادی احزاب ، سازمانها ، ادیان ، مطبوعات ، زندانیان سیاسی و…. را به مردم داد .از این طریق توانست نه تنها مردم را بلکه احزاب سیاسی چپ را ( بجز چند سازمان کوچک ) بدنبال خود بکشاند .اما میر حسین موسوی نه تنها خواسته های فوق را مطرح نکرده، نه تنها برنامه ای ارائه نداده است ( جامع بودنش به کنار ) ، بلکه مصرانه با عجز و لابه به روحانیون و شورای نگهبان و… متوسل شده . او تنها خواهان رعایت » قانون» است . قوانینی محدود، غیر دمکراتیک، ظالمانه، ارتجاعی و شریعت اسلامی. مجمع تشخیص مصلحت یعنی : ولی فقیه . شورای نگهبان یعنی : ولایت فقیه و از نظر » قانون » هر حکمی را که ولی فقیه صادر کند ، واجب و قابل اجراست . این دو نهاد سپر محافظ ولی فقیه و دست نشاندگان او هستند . بنابرین موسوی در دو راهی بن بست قانونیست : ولی فقیه آری یا خیر . بدتر اینکه میر حسین موسوی در یکی از شش بیانیه اولیه ای که صادر کرد، اشاره ای به آزادی فقط زندانیان » اصلاح طلب » کرده است و نه تمامی زندانیان سیاسی !!! و در بیانیه شماره ده آنرا تصحیح کرده و خواهان آزادی تمام زندانیان سیاسی می شود . در همین شماره میر حسین موسوی از هوادارانش خواسته است تا 18 تیر حرکات اعتراضی نداشته باشند !!! یعنی چه؟ یعنی اینکه جناب احمدی نژاد شما مجازید تا این تاریخ مبارزین خیابانی را شناسایی ، دستگیر ، زندانی ، سر به نیست و اعدام کنید !!! موسوی به کدام سو می رود ؟

  در زمان 57 احزاب و سازمانهای سیاسی چپ متشکل و قوی بودند . اما در این دوره در درون جنبش به شکل یکدست و سراسری حضوری فعال و تاثیر گذار ندارند . با پولاریزه شدن و برش جنبش از هر دو جناح ، چنانچه تشکلی هدفمند ، متکی بر نهادهای خودساخته مردمی محلات ، کارگران ، دانشجویان ، زنان ، مادران زندانی و…..برای سرنگونی کل نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی بر ندارند ، این موقعیت تاریخی دوباره از دست خواهد رفت و ما شاهد دور جدیدی از سرکوب و اختناق خواهیم بود .

  در آن دوره به بهانه اینکه در جنبش تفرقه نیفتد، مردم را از دادن شعارهایی غیر از آنچه در خدمت خمینی بود، منع می کردند . زنان و مردان را از هم جدا کردند . میر حسین موسوی هم مصرانه از مردم می خواهد تظاهرات و اعتراضات خود را با سکوت برگزار کنند تا مبادا مردم از خواسته محدود تقلب در انتخابات پیشتر روند .

  نسل جدید از والدینش ایراد می گیرد چرا خمینی را به قدرت نشاندند . اول اینکه آنها این کار را نکردند. امپریالیست ها این کار را کردند. به اندازه کافی سند موجود هست. نسل قبل از خمینی در مقابل شاه دیکتاتور پشتیبانی کردند و متاسفانه به نهادهای خود ساخته کارگران، محلات، دانشگاه، معلمان، بیکاران، اقلیتهای مذهبی، ملی و… کم بها دادند .متاسفانه در آن دوره جامعه از نبود یک حزب انقلابی هدفمند که بخواهد زحمتکشان را به قدرت برساند ، رنج می برد . در این دوره هم جنبش خیابانی با همین معضل روبروست .
  در آن دوران جامعه از تجربه عملی و ملموس حکومت اسلامی متکی بر ولایت فقیه و شریعت اسلامی نگذشته بود . بجز مخالفت های تئوریکی از جانب برخی تشکلات .
  در آن دوران خمینی جناحی از سلطنت نبود و ماهیتش بر همگان روشن نبود . ولی موسوی به عنوان نخست وزیر و زمام دار امور مجری همین قانون احمدی نژاد بوده است . این قانون همان قانونی است که یکبار موسوی در زمان صدارت نخست وزیری اش کشتار و قتل عام زندانیان سیاسی دهه 60 را در بایگانی نخست وزیریش مخفی کرده است .این همان قانونی است که قتلهای زنحیره ای را در زمان ریاست جمهوری خاتمی امکان پذیر ساخت و 18 تیر را در تاریخ ثبت کرد. این همان قانونیست که موسوی بعد از اتمام نخست وزیریش تا همین امروز ، به پاکسازی دانشجویان مبارز و روشنفکر از دانشگاه ها وادار کرد . و این همان قانونی است که حالااحمدی نژاد با استناد با آن در وهله نخست، گلوله هایش سر و سینه مردم را هدف قرار میدهد و در وهله دوم پوکه های خالی گلوله را بسوی » اصلاح طلبان » پرتاب می کند .
  موسوی خود جزئی از این نیروهای سرکوب احمدی نژاد است . در ثانی، رییس جمهور طبق قانون، ثانویه است. ولی فقیه قدرت مطلقه است . بی جهت نیست که مردم به درستی خامنه ای را نشانه گرفته اند. مردم از یکسوهر روز در مبارزاتشان فریاد می زنند مرگ بر خامنه ای ، مرگ بر دیکتاتور . ولی موسوی دست در دست » رقیبش » احمدی نژاد، خواهان اجرای » قانون » متکی بر ولایت فقیه است .
  کلید رمز تمام نگرانی های هر دو جناح، روحانیت و غرب و نشست و برخاست ها و رایزنی ها در همین نکته است : مبادا انقلاب شود !

  باید اذعان داشت یکی ازویژگی های برتر و بی نظیر این دوره نسبت به سال 57 دوش بدوش جنگیدن زنان و مردان در خیابان هاست …..در دانشگاههاست… بنا به شواهد عینی و گزارشات، دختران جوان و زنان غالب اوقات در صفوف مقدم درگیری ها با نیروهای سرکوب هستند. آنان توانسته اند در عمل حتی رهبری و هدایت جنبش خیابانی را در دست بگیرند .به نظر من این حرکت و اتفاق تاریخی در تاریخ انقلابات جهانی و جنبشهای خیابانی بی سابقه است. بدعت گذاری جدیدی ست . خود بخودی ست . باید به آن پرداخت. تعمیمش داد . ثبت اش کرد و به جهانیان شناساند. پدیده بی نظیریست . این ارمغان و نوید فرح بخشیست به جنبش رهایی بخش زنان ایران و جهان و بشریت .
  در سال 57 تحت نام » وحدت کلمه » و جلوگیری از» تفرقه » در جنبش ،
  صفوف زنان را از مردان جدا کردند و به صفوف عقب راندند . و … همه سکوت کردند …..

 17. esi Says:

  سمت های ميرحسين موسوی از سال 1357 تا کنون

  عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی از سال ۱۳۵۷ – ۱۳۶۱
  رئیس دفتر سیاسی حزب جمهوری اسلامی از سال ۱۳۵۸ – ۱۳۶۰
  دبیر و مدیر مسؤول روزنامه جمهوری اسلامی
  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۶۰ – ۱۳۶۱
  رئیس ستاد انقلاب فرهنگی از سال ۱۳۶۰
  نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۶۰ – ۱۳۶۸(آخرین نخست وزیر ایران)
  رييس بنياد مستضعفان از سال ۱۳۶۰ – ۱۳۶۸
  رئیس شورای اقتصاد از سال ۱۳۶۰ – ۱۳۶۸
  مشاور سیاسی رئیس جمهور از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال ۱۳۶۸ تاکنون
  استادیار علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس از سال ۱۳۶۸ تاکنون
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۳۷۵ تاکنون
  مشاور عالی رییس جمهور از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۴
  رئیس فرهنگستان هنر ایران از سال ۱۳۷۸ تاکنون

 18. Top Posts « WordPress.com Says:

  […] […]

 19. ناشناس Says:

  I agree with Sirous Kafaei.

 20. محمد Says:

  از قدیم گفتن که اگر کسی از یک حکومت فاسد فاصله گرفت و به سمت مردم اومد باید بپذیریمش حالا میخواد این شخص رفسنجانی باشه یا هرکسی دیگر

  خاک پدران است که دست دگران است
  هان ای پسرم خانه نگهدار پدر شو
  ایرانی آزاده جهان چشم به راه است
  ایران کهن در خطر افتاده خبر شو

 21. noghrei Says:

  جالب بود.
  این خامنه ای نمیخواد حرف حق بشنوه..
  مطلبی نوشتم خوشحال میشم بخونی

 22. ایرانی Says:

  دیدی رفسنجانی با انتشار مثلا قسمتی از خاطراتش توی سایت شخصیش چه جوابی به خامنه ای داده:
  http://www.hashemirafsanjani.ir/?type=dynamic&lang=1&id=1236
  حال کردم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: