موسوی ، خاتمی ، کروبی …….. کجایید؟ کجایید؟

این مردم را ببینید . این جوانان را ببینید که بی مهابا به خیابانها آمده اند ، که سینه خود را سپر گلوله های اوباش کودتاچی کرده اند ، که از جان و زندگی و جوانی خود مایه گذاشته اند تا حکومت کودتا را به زیر کشند . کجایید  شما ؟؟؟؟

این سوالی است که همه میپرسند . کجایید شما؟؟؟ دریغ از یک مصاحبه ، یک خط اعلامیه ، اندکی حمایت ! دوستان ، شما در برابر تاریخ ایران ایستاده اید کنون . این دیگر چانه زدن با دوستان سابق بر سر پست ریاست جمهوری نیست . این قیام اکنون فراتر از آن را هدف گرفته است . با مردم باشید . با مردم همراه شوید تا تاریخ ایران شما را خدای نکرده مسئول نابودی این جنبش جوان و  معصوم نشناسد . باور کنید قضاوت تاریخ و نسلهای آینده ارزشی بس بیشتر از «حفظ نظام » دارد . باور کنید با پیوستن به مردم است که برای همیشه نام نیکی از خود به یادگار خواهید گذاشت  نه با کوتاه آمدن و چانه زدنهای پشت پرده و پروای حفظ نظام را داشتن .

«نبشته شد در شامگاه قیام باشکوه 18 تیر 1388  ، تقدیم به خلق قهرمان ایران »                              «دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , ,

25 پاسخ to “موسوی ، خاتمی ، کروبی …….. کجایید؟ کجایید؟”

 1. مينا Says:

  با سلام دوست عزيز
  خوشحالم كه بعد از اينهمه جانفشاني ها به اين رسيديد كه اين مدعيان چند مرده حلاجند.
  اينها از اول هم اهل مبارزه نبودند و دعوا بر سر قدرت بود. وقتي ديدند قيمت بايد بدهند, جا زدند.
  مگر نشينده ايد كه ” كس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من”
  بله دوست من ما بايد به خودمان متكي باشيم و آنهايي را كه اين 30 سال براي آزادي مردم خون دادند را به رهبري برگزينيم.
  پس ” ما زن و مرد جنگيم بجنگ تا بجنگيم”

 2. ارش Says:

  با مينا موافقم.

 3. کمال Says:

  آقای دور اندیش، چند روز پیش در یک کامنت از قول سعدی نوشتم : گیرم که مارچوبه کند خود به شکل مار +++ کو زهر بهر دشمن و کو مهره بهر دوست . اما شما باز توجه نکردی و پشت سرهم از این سه شریک بلافصل جنایات سی ساله رژیم خواستی که بیایند و رهبری قیام مردم را به دست گیرند . از باب نصیحت عرض میکنم که این سه تا از آن سه تائی که در اوایل انقلاب به مثلث بیق معروف بودند ، بسی بیق ترند. حکایت گاو نر و اصرار برای دوشیدن آن را هم که خوب میدانی . ختم کلام ،این دو بیت حافظ را به یادت می آورم بلکه عبرت بگیری و از این سه تا که شریک دزد هستند و سر تقیسم حاکمیت غصب شده مردم با رقیبانشان دعوا دارند ، دل بکنی. باری حافظ می فرماید:
  نه هرکه چهره بر افروخت دلبری داند
  نه هرکه آینه سازد سکندری داند
  نه هرکه طرف کله کج نهاد و راست نشست
  کلاه داری و آئین سروری داند …. عزت زیاد

 4. انقلابی Says:

  سلام
  تیشه به ریشه زدن، یعنی این که ما قبل از پیروزی تقسیم غنایم کنیم.
  دشمنان اصلی ما نه موسوی، کروبی و خاتمی، بلکه خامنه ای و بسیج تحت حمایت پسر او است، بعد از انقلاب موسوی و کروبی و خاتمی و رفسنجانی را هم محاکمه کرده، و با اسناد و مدارکی که بر جنایاتشان موجود است آنها را به سزای اعمالشان می رسانیم، اما حالا زود است. همزمان با دو دشمن نجنگید، اول خامنه ای و حکومت اسلامی را مورد هدف قرار دهید، بعد بقیه را

 5. علی Says:

  موسوی و خاتمی و کروبی چیکار باید می کردند که نکرده اند.آنها با اینکه درون نظام هستند اما همواره از اعتراضات حمایت کرده اند.اما برای اینکه بهانه دست دشمن ندهند از حرف های تند پرهیز می کنند ولی تسلیم نمی شوند.اگر رفتار آنها را با رهبری خمینی خم مقایسه کنیم می بینیم که اگر بهتر نباشند کمتر هم نبوده اند.اگر فکر می کنید دارید برای موسوی کاری می کنید دارید اشتباه می کنید مردم برای پس گرفتن حقوق از دست رفته شان به میدان آمده اند.لا اقل انصاف داشته باشید و موسوی و خاتمی و کروبی را با هاشمی بی خاصیت مساوی ندانید.

 6. جهاد لطفعليان Says:

  واقعا براي موسوي متاسفم – ترس تا چه حد . الان مشخص شد كه هدف شما فقط رسيدن به رياست جمهوري بود – شجاعت را از آن دختراني بياموز كه خودشان را جلوي گلوله و باتوم قرار ميدهند – الان كه مردم به يك رهبري مقتدر احتياج دارند چرا خودت رو كنار كشيدي – 20 سكوت كردي به كجا رسيدي – لااقل مثل يك مرد بمير – شما بايد جوابگوي خون شهداي اين چند هفته اخير باشيد – واقعا اگر مردم رهبري با جرات خميني داشتند در برابر گلوله و باتوم كه هيچ در برابر بمب اتم هم ايستادگي ميكردند

 7. Omideiran2009 Says:

  ای دوست به دل داشتم که بغظم در گلو نگاه دارم. اما نمک ریختی برزخم.
  این دلیران این شیر زنان و شیر مردان جوان که امروز جان بر کف گرفته
  برای فردای بهتر به میدان امده اند یاد دیروز نیستند که تهی سال بودند و فراموش
  کردند بسیبحیها ، این زالو های اوباش را دولت زمان مهندس موسوی بال و پر داد
  و امروز قد علم کرده تا گلوی او را بفشرند.
  وای بر ما که یک بار دیگر به امید تغیر دل به اصلاح طلبان بی جرات بستیم و
  همانند 10 سال پیش خون جوانان ایران بر خاک شد و ایشان همچون خاتمی فقط
  نگریستند و نگرییدن.
  برای به نتیجه رسیدن ، راهبری این حرکت زیبا را فقط خود مردم باید و میتوانند
  در دست بگیرند.
  من هم مانند شما به مهتدس موسوی رای دادم اما انچه در بالا امد متاسفاته حقیقتی
  است تلخ.

 8. Shahab Says:

  حکومت که قرار نیست کوتاه بیاید و اگر مردم هم کوتاه نیایند، مسلما انقلاب می شود. اگر همان اول حکومت فقط جمهوری بود، امروز این دردسرها را نداشتیم.
  زنده باد جمهوری فدرال ایران

 9. vazhaspa Says:

  دست خدا با مردم است
  از ١٨ تير ماه: امواج سبز در سبز مردمي از خزر تا خليج فارس
  آغاز مقاومت ملي سراسري
  فرياد مظلوميت ما هرشب به آسمان خدا رسيده. از اين پس، هر روز زمين زير پاي ما خواهد لرزيد.
  از اين پس، تظاهرات و راه پيمائي هر روزه همه جا را فرا خواهد گرفت. در هر كوچه،
  در هر خيابان، در هر كوي و برزن، در هر شهر. بدون وقفه، بدون ترس. در هر ساعت و
  در هر دم. ما هزاران هزار نفريم. ما چهل ميليون جوان و پيريم. مي دانيم كه هيچ سدي
  نمي تواند در برابر اين امواج آزادي و دا دخواهي بايستد. كساني كه به امانت مردم (كه امانت خداست) دستبرد زدند تا جمهوري را بر باد دهند از اين پس با جمهور مردم طرف اند. كودتاچياني كه خواب استبداد مطلقه و خلافت فرزند و گماشتگان خود را ديده اند از اين پس اين آرزو را به گور خواهند برد. امروز همه مي دانند كه كودتاچيان بر سر آنند تا مردم بزرگ ايران را دچار گناه كبيره يأس و ترس كنند، همه ميدانند كه حكومت دروغ و زور توانسته برخي از مردمان ساده دل را مشرك كند (يعني ترسيدن از كسي غير از
  خدا و پرستيدن هر مستبد و ديكتاتوري كه خود را برگزيده خدا مي پندارد) و اين تنها گناهيست كه خدا نمي بخشد. چند روز سكوت نجيبانه مردم نشان داد كه اين مشركان ميخواهند از مردم انتقام بگيرند و همه را يكايك اسير و شكنجه و زنداني كنند يا به جوخه اعدام بسپارند. پس واي بر ما اگر باز سكوت كنيم! اما نه! ديگر سكوتي در كار نخواهد بود، از اين پس هيچ نيروئي نمي تواند جلوي اين امواج ضد خشونت را بگيرد: امروز، مردمان سراسر جهان در برابر جنبش بزرگ مردم ايران مات مانده و به ستايش زيبائي و دلاوري جوانان آزادي خواه ايران پرداخته، اما هنوز جهان نيمي از غيرت ايرانيان را نديده: از اين پس، پيران و سالمندان هم به جوانان ميپيوندند و ديگر همانند نسل هاي پيشين، فرزندان جوان خود را به قربانگاه ضحاك نخواهند فرستاد. از اين پس، هر ايراني يك
  كاوه است. از اين پس، جوان و پير، هر روزه در هر كوچه و خيابان، موج در موج، شهر را فراخواهد گرفت. بني اميه را سياه جامگان ايراني بر افكندند، امروز سبزجامگان ايران نمي گذارند حكومت طالبان، جايگزين جمهوري شود.
  دشمنان مردم، كاسه ليساني كه جاهليت خود را دين مينامند، ستمكاراني كه خود را سخنگوي خدا قلمداد مي كنند (كساني كه «زيان كسان از پي سود خويش – بجويند و دين اندر آرند پيش») و دروغگوئي را به نفع دين مي پندارند آنان كه خدائي جز دروغ نميشناسند اكنون مي خواهند فروغ راستي را با دم آلوده خود و نيرنگ و سالوس ،خاموش كنند، غافل از اينكه اين نور آسما نها و زمين است. زورپرستاني كه دستشان به خون جوانان وطن آلوده است اكنون از آه سوزان مادران و پدران داغديده بايد به آتش دوزخ پناه ببرند. اما آنان كه بر دل ها و چشم ها و گوش هاشان مهر زده شده تا فرياد دادخواهي و تظلم يك ملت را نشنوند، باشد كه در امواج هر روزه مردم، خروش غضب الهي رابشنوند. از اين پس، هر روزنامه اي كه بسته شود، هزاران ايراني، روزنامه و رسانه اي خبررسان خواهند شد. اگر همه رهبران جنبش مدني رابگيرند، هر ايراني رهبر جنبش خواهد شد. هركس كه دستگير شود، هزاران تن جايش را مي گيرند و راهپيمائي ها خود به خود دنبال خواهد شد. اين دستور كار همه هسته هاي مقاومت ملي بر عليه كودتاگران ست

 10. hossein Says:

  بخوريد كه گه مفت خوردن عوارضي ندارد.

 11. کامران Says:

  بد بخت تو اینقد بیسوادی که تو متن 5خطی غلط املایی داری بعد میخوای به مردم فهیم ایران خط بدی

 12. Kaveh Says:

  آرمان قیام دلیرانه مردم ایران نه بقدرت رسیدن موسوی است نه کروبی. اینها را جوانان غیور رهبر کردند. امثال موسوی و کروبی بودند که ۳۰ سال مردم این مرز و بوم را به گروگان گرفتند و میلیونها ایرنی دیگر را اوره دیار غربت کردند. ۲ سال پس از انقلاب برای همه مشخص بود که جنبش به بیراهه رفته است. این آقایان چرا آنوقت اعتراض نکردند؟ هدف آزادی و به پا داشتن دمکراسی واقعی در ایران است. آزادی دین، آزادی قلم، آزادی بیان و بدست آوردن آزادیهای شخصی هدف است. ملت ایران ملت آگاهی‌ است و در بند کردن چنین ملتی‌ ممکن نیست. دزدان انقلاب ایران این را بدانند. جوانان این دوره بسیار باهوش تر و مدبرتر از پدران خویشند. در خفقان نگهداشتن اینان تا کی؟ ۳۰ سال کافی‌ است. ۵ سال هم بیش از محمد رضا حکومت کردید. بس است.عذر خود را از مردم بخواهید و بروید تا همهٔ شما را به پای میز محاکمه نکشاندند و دین در کشور ریشه کن نشده است. این قیام رهبری ندارد. رهبرش عقل سالم و منطق است. این قیام هزاران رهبر دارد و خاموش کردن آن توسط هیچ نیرویی امکان پذیر نیست. جوانان خودشان راهپیمایی‌ها را برنامه ریزی میکنند و مدیریت حرکت را بدست گرفته ‌اند. موسوی و کروبی بدانند که اگر قدرتی‌ به آنان اهدا شود باید پاسخگوی این مردم باشند. تغییرات اساسی‌ در نظام بوجود آورند. پایه‌های دمکراسی را در کشور بنا کنند. دربهای کشور را به روی جهانیان باز کنند. مانع خروج و دخول اطلاعات نشوند. با آزادی و ارتباط با ملل دیگر پیشرفت هم می‌‌آید. پیشرت در همهٔ ابعاد. این حکومت باید خودش را با زمان وفق بدهد وگرنه نابودیش حتمی است.

 13. مهرداد Says:

  بابا شما هم آب به آسیاب احمدی نژاد میریزی چرا مردم رو گمراه میکنید؟
  شما چرا این همه از دیگران توقع دارید چرا رو خودتون حساب نمیکنید؟ بنظر من آدم های که این حرفا رو میزنن اصلا شاید تو تظاهرات شرکت هم نکنن .
  اگر رئیس جمهور موسوی رو بگیرن و مثل آب خوردن بکشن کی جواب میده؟
  هر وقت سه / چهار روز میلیونی تظاهرات کردید اونم حتما اولین نفر خواهد بود پس لطفا مراقب مطالبتان باشید چون رئیس جمهور موسوی از روز اول از تمامی تجمعات حمایت کرده .

 14. آیدین Says:

  به همه دوستانی که در این قسمت نظر داده اند توصیه می کنم دو مقاله مرا با عنوان: چرا اصلاح طلبان قربانی می شوند؟ و»انتخاب بد از بدتر» یا «نه» گفتن به زبان بی زبانی را در وبلاگم مطالعه کنند. امیدوارم متقاعد شوند که مردم ما صاحبان تاریخی و اصلی این جنبش هستند و اصلا بازیچه جنگ قدرت درون نظام نشده اند.
  خوشحال می شوم از نظراتتون استفاده کنم.

  http://irancountdown.blogfa.com

 15. sirvan Says:

  بابا بنده خدا چی کار کنه دیگه ، دیگه غیر مستقیم تو بیانیش هرچی خواست به خامنه ای گفت، مردم اون اتحاد لازم و ندارن! و اینیم زمان میبره و خون این شهیدامون پامال نمیشه

 16. ناشناس Says:

  سکوت اینها دور از انتضار نبود .رهبری دست خودمان مردم است.پیروزیم.

 17. elham Says:

  خوشحالم که به این نکته اشاره کردید .دیروز حتی کوچکترین حمایت از دانشجویان نکردند . نه خاتمی نه موسوی نه کروبی باید حواسمان جمع باشد تا دوباره شیفتگی به ما دست ندهد و این بار عکس این ها را در ماه نبینیم . درود بر ملت مبارز ایران .

 18. Omideiran2009 Says:

  کامران عزیز اشتباهات املائی ما را ببخشید. برخی از ما به کی برد فارسی دسترسی نداریم و اشتباه اجتناب نا پذیر میشه.
  در هر حال حقیقت با غلط یا بی غلط املائی هنوز حقیقت است.

 19. سینا Says:

  حق با توه دوست من….
  ولی ما تا اینجا نشون دادیم که خودمون از هزار تا رهبر بهتریم.
  آقای موسوی و کروبی جرقه این نارظایتی رو زدند,ادامه اش دست خودمونه….
  زنده باد جنبش سبز.

 20. بت شکن Says:

  به نظرم دوستان خیلی زود دچار هیجانات مضر شده اند . اگر موسوی و کروبی توزرد هم باشند یا به اندازه دیگران شجاع نباشند هرگز پیاده کردنشان از قطار پایداری به مصلحت نیست.

  چیزی که اینک از نان شب واجب تر است. ادامه دادن راهپیمایی های مانند 18 تیر برای فرسوده کردن خائنان کودتا است. وقت خود را تلف هاشمی و خاتمی و قالیباف و لاریجانی و دیگر ماله کشان نکنیم.

  راهپیمایی بعدی کجا؟ کی ؟

  دور اندیش جان شما هم اسمش را «قیام » نگذار . این همایش های «پایداری» تا فروپاشی ستون خیانت ، تقلب و کودتا ادامه خواهد یافت .

 21. saeed Says:

  مرگ بر ديكتاتور

  مرگ بر ديكتاتور

  چه شاه باشه چه دكتر

 22. saeed Says:

  سلام و درود به همه ایرانیهای آزاده
  و لعنت و نفرین خدا به شما گرگهای انسان نما که از شقاوت و وحشیگری از تمام حیوانات امروزی و دیروزی پیشی گرفتید.
  سخنم با شما به ریشه هاست که مانند کسی که هیچ چیزی در زندگی کثیفش ندیده و تا چند روزی به مقامی میرسد برای حفظ آن از هیچ جنایتی علیه هموطنان بیگناهشان دریغ نمی کنند.
  به خدای بزرگ سوگند که شمایی که دم از اسلام و مومن بودنتان می زنید آنقدر بی سواد و بی منطق و کثیف هستید که زحمت خواندن تاریخ هم به خودتان نمیدهید که اگر چنین کنید آنقدر عیان است که هر کودنی خیلی زود می فهمد که ظلم هیچ وقت(حتی دریغ از یک مورد)پایدار نمی ماند.
  خدا را شکر که کوروش و داریوش و نادر و …. نیستند که ببینند ایران عزیز ما دست چه بی اصل و نسبهایی افتاده که از ایرانی بودن خودمان شرم داریم.
  با شما هستم.مطمئن باشید.اسمهای کثیفتان را نمی آورم.ولی چند تایی هستید که لجن هم شما را به درون خودش راه نمیدهد.
  بله خانم فاطمه رجبی که به خاطرابقاء رئیس شوهرت و شوهرت عللناً اینگونه سینه ات را پاره میکنی در خفا و دور از انظار چه ها که نمی کنی مهم نیست ولی ادامه بده
  یا تو آقای شریعت مداری که نمیدانم چرا از خائن بالاتر هیچ کلمه ای نداریم چون مخاطبش که شمائید پیدا شده اما لغتش هنوز نه
  در مورد شخص احمدی گدا که ارزش وقت گذاشتن نداری
  انش الله همین نزدیکیها به درک واصل میشوید(همراه با رهبر آزاده تان!!!)
  آقای سید محمد خاتمی و آقای میر حسین موسوی.بوسه بر دستانتان میزنم.خاک پایتان را طوطیای چشمانم میکنم.شماها افتخار همه ایرانید.شما به ما یاد دادید و ما منتظریم.مثل شما .زیبا گفتید ا(ندکی صبر سحر نزدیک است)

  مرگ بر ديكتاتور

  مرگ بر ديكتاتور

  چه شاه باشه چه دكتر

 23. ناشناس Says:

  مرگ بر سران اغتشاشگر و دروغگو و بی دین

 24. ارش Says:

  دوستان بروند سفارشان امام عسگری را مطالعه کنند . در غیاب امام زمان کی میتواند ولی باشد . موسوی یا کروبی یا خاتمی و امثال اینها با خود نظام و اسلام مشکل دارند . پس عقلتان را به دست ادم های بی منطق ندهید . تا شرمنده ی مولایمان نباشیم .

 25. رضا Says:

  كسي كه خودشو زده به خواب فقط خدا ميتونه بيدارش كنه
  يه روزي فتنه گران و حاميان خوابيده آنان بيدار ميشوند كه ديره

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: