شرم آور است شرم آور – دریغ از یک اعلامیه یک خطی در حمایت از فداکاریهای مردم در قیام امروز

شرم آور است شرم آور. زبان نمی ایستد از تکرار این دو حرف. شرم آور است . صبح قیام به شب رسید ، جوانان قربانی دادند ، مردم در خیابانها خون دادند و دولت کودتا را مبهوت مبارزه قهرمانانه خود کردند ، یک روز تا شب خیابانها از گاز اشک آور پر بود و ضربات باتوم لباس شخصیها بیرحمانه استخوان مبارزان را میشکست و صدای شعارها در شهر میپیچید ولی آقایان اصلاح طلبان خاموش ماندند . مردم تا شب منتظر شدند ولی دریغ از یک خط اعلامیه . آیا سوراخهایی که برای خود کنده اند آنچنان عمیق است که از آنجا نمیتوان صدای خلق قهرمان ایران را شنید؟؟؟

دیگر با چه زبانی از شما بخواهیم که به مردم بپیوندید ؟ این جوانان با خون خود به بیعت شما آمدند و رهبری این جنبش را ارزان نثارتان کردند ، لااقل برای احترام به این مردم هم که شده یک اعلامیه در حمایت از جنبش بدهید  و به آنان ثابت کنید که لیاقت رهبری این جنبش عظیم خلقی را دارید . به که شکایت بریم از این همه بی التفاتی و تذبذب و فرصت سوزی ؟ لااقل از رهبری که همه خود را پیرو او میشمارید ، از خمینی بیاموزید که بی تردید در چنین روزی دلیرانه به مردم میپیوست.                                               «دوراندیش»

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , ,

14 پاسخ to “شرم آور است شرم آور – دریغ از یک اعلامیه یک خطی در حمایت از فداکاریهای مردم در قیام امروز”

 1. کمال Says:

  آقای دور اندیش ، مگر شما نطق خاتمی را پس از قیام هیجده تیر 1367در همدان نشنیده ای؟ به یادت می آورم که چگونه در آن نطق بر سر و صورت مردم به پا خاسته تف کرد و چگونه همه را به خزیدن به زیر قبای ولی فقیه دعوت کرد و چگونه ولایت مطلقه فقیه را عمود خیمه نظام خواند . آقای دور اندیش، اگر امثال خاتمی شرم را می شناختند کشتار زندانیان سیاسی در سال شصت و هفت را که به فرمان صریح و مستقیم خمینی صورت گرفت ، تایید نمی کردند. شما در این وقیحان بی نظیر تاریخ ، شرم جستجو میکنی؟
  میدانی چرا این بار آتش قیام و در پی این همه قربانی ، به خاکستر نشست؟ برای این که امثال خاتمی و موسوی و کروبی بر سر تنور قیام نشسته بودند و سر بزنگاه ، تنور قیام را به آب بستند تا خفه اش کنند . آقای دور اندیش ! مطمئن باش و تردید نکن که از درون این دستگاه جرم و جنون و جنایت هرگز موسائی سر بر نمی آورد و به قول معروف افعی هرگز کبوتر نمی زاید .

 2. کمال Says:

  با پوزش به خاطر اشتباه در درج تاریخ در کامنت پیشین ، مشخص است که مقصودم قیام هیجده تیر 1378 است نه 1367

 3. azad Says:

  mnhm hrf shoma ra tai d mikonm

 4. آیدین Says:

  عزیزم آخر چقدر بیانیه بدهند. نصف بیشترشان در بازداشت و زندان به سر می برند آنهایی هم که بیرون هستند اولا ملاحظاتی دارند ثانیا چقدر بیانیه بدهند. همچنان که قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل برای این مستبدین تاثیری ندارد و در کمال وقاحت می گویند: آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دانتان پاره شود، برای بیانیه های سران اصلاح طلب هم پشیزی ارزش قایل نیستند.
  از موسوی و خاتمی در حال حاضر تا آنجاییکه مربوط به انتخابات اخیر باشد می توان انتظار داشت همچنانکه تا همین الان هم موسوی پای حرفش ایستاده ولی در مورد بقیه مسایل آنها نمی توانند دخالت مستقیمی داشته باشند تا بهانه بدست سرکوبگران بدهند.
  کمی منطقی باشیم و حوصله کنیم…ضمنا بار اصلی این جنبش بر دوش خود ماست و رهبری در این جنبش فردی نیست و جمعی است.

 5. صمد Says:

  من هم با کمال موافقم که خطاب به دوراندیش نوشته است متاسفانه نمی توان انتظار داشت که افعی کبوتر بزاید.
  باورکنید این امام زاده ها اگر کورنکنند شفا بخش نخواهند بود. اینها به خصوص خاتمی که بارها تبعیت خودش را ازمقام عظما! بزبان اشهدش گفته است. باورکن هموطن آزاده ،ما همه مردم ایران فقط به فقط بایستی روی پای خودمان بایستیم.
  راستی هم که کس نخارد پشت ما جزناخن انگشت ما.
  نه ازامام زاده ها انتظارباید داشت ونه ازحامیان مماشاتگرغربی ملاهای حاکم.
  تلخ است و لی واقعیت دارد. درود برررجوانان ودانشجویان بپاخاسته ایران
  درود برعزم وشرف مردم ایران.

 6. ناشناس Says:

  تعجب مي كنم كه شما انتظار همراهي از اين آدم ها داريد. آقاي خاتمي بزرگترين خائن به دانشجوهاست. اصلاً تاييد چنين مراسمي تف سر بالاست واسشون. اين شرم آوره كه چنين آدم هايي بخوان سالروز 18 تير رو دست آويز رسيدن به اهدافشون قرار بدن. 18 تير براي دانشجوهاست. دانشجوهاي به غايت بي پناه كه هميشه جلوتر از همه حركت مي كنند و هميشه بيشترين هزينه ها رو مي دن و زودتر از همه هم كنار گذاشته مي شن. چطور دانشجوها وقتي براي آقاي خاتمي بي چشم داشتي تبليغ مي كردند جوانان برومند اين مملكت بودند و وقتي براي دفاع از همون شعار آزادي بيان خاتمي دست به يك راهپيمايي آرام زدند و بعد بي رحمانه نصفه شب ريختن سرشون و وحشيانه زدنشون و يكي رو كشتن و چند نفر رو هم از پنجره پرت كردن پايين خاتمي به جاي حمايت از حاميان وفادارش كه خواسته ي زيادي هم نداشتند اونا رو طرد كرد و گفت اينها راه رو اشتباه رفتن و وقتي دانشجوها بهش اعتراض مي كردن و خواهان آزادي بودن گفت اگه آزادي اينه پس مرگ بر آزادي!!!!!!!!! دوست عزيز ما مردم ساده و زود باوري داريم كه بدون هيچ قيد و شرطي از چنين آدم هايي حمايت مي كنند و حتي واسشون جانشون رو هم مي دن. شايد ما اول بايد خودمون رو اصلاح كنيم . قبل از انتخابات وقتي ما فرياد مي زديم اول خواسته هاتونو مطرح كنيد ببينيد اونا چي مي گن همه ياد گرفته بودن بگن خوب موسوي رايش بيشتره! ما بهش راي مي ديم تا ا.ن راي نياره. من فكر مي كنم مي تونستيم اول شرط بگذاريم و بعد كه اونا مجبور شدن اين شرايط رو بپذيرن يا حداقل با ردش ماهيتشون رو نشون بدن تا بشناسيمشون و ازشون انتظارهاي زياد نداشته باشيم ، بگيم باشه حالا بهت راي مي دم.

 7. حامد Says:

  اصلاح طلبا دیگه چقدر باید هزینه بدن تا شما خیاللتون راحت شه.مگه غیر اینه همه آدمای موثرشونو گرفتن و زیر شکنجه هستن.

 8. ناشناس Says:

  از اینها بیشتر از این نباید انتضار داشت چون خودشان هم از قیام مردمی هراسانند.

 9. محمود Says:

  این گونه انسانها که معنی و مفهوم شرم را نمی فهمند فقط به آنان می گویم که با این کار ننگین و با این حرفها و اعمال ما را به راه و هدف غائی مان نزدیک تر میکنند و این یک پیروزی چشمگیر و برد برای ماست……..

 10. ناشناس Says:

  به نظر من کار درستی کردند که بیانیه ندادند در صورت این کار متهم به دعوت مردم به شورش میشوند
  آنها به روش خودشان ما هم به روش خودمان

  ما باید هوشیار باشیم و منتظر بیانیه و حمایت نمانیم
  مهم ادامه مبارزه در هر سطحی است

  امیدوارم که شما هم منظورتون ضربه زدن به مبارزات مردمی نباشه

 11. بهنام Says:

  یک چیزی که باید یادمون نره اینه که اگه به هر دلیلی تفرقه بین ما ایجاد شه این حکومت کودتا خدمتون میرسه، درسته که موسوی حرفی نزده ولی از طرفی هم هر کسی که دورش بوده و حرف زده الان تو ۲۰۹ اوین هستش، اگه احتیاج هست که خودشم بره اونجا پس بیایید یک صدا ازش بخوایم که خودش داوطلبانه بره. ولی یه چیز رو نباید فراموش کرد که اگه ما نبودیم تا همین جاش هم صدایی از موسوی یا هر کس دیگه‌ای در نمی‌اومد پس در واقع می‌خوام بگم گام اول اینه که دیکتاتور بیاد پایین و گام‌های بعدی مطرح کردن خواسته‌هامونه حالا میخواد بحث این باشه که آخوند در حکومت جایی نداشته باشه یا هر بحث دیگه
  زنده و متحد باشید با موسوی یا بی موسوی

 12. چغک Says:

  دوستان عزیز: ما سی سال پیش به خیال خودمون انقلاب کردیم ولی خمینی تونست اول با زرنگی تمام (و دروغهای بسیار) سر مردم رو شیره بماله (بدون اینکه مردم بدونن «جمهوری اسلامی» چه جونوریه، رفتن پای صندوقهای رای و گفتند «آری»!)، و بعد هم چون هرکسی یک چیزی میخواست، رقیبها رو یکی یکی از صحنه بیرون کرد و شد حاکم مطلق مملکت.
  متاسفانه حالا هم من می بینم که مردم یکدفعه به نوچه خمینی رو آوردن و مثل خاتمی قبل از اون، هر چی موسوی میگه رو بدون هیچ فکر و تحلیلی قبول می کنند و کوتاهی هایی رو که از اونها می بینن برای خودشون توجیه میکنن.
  اینرو هم اضافه کنم که من هم به موسوی رای دادم، چون انتخابی بود بین بد و بدتر. ولی من هیچ توهمی ندارم راجع به موسوی و امثال اون. اینها منافعشون با این نظام گره خورده و همونطور که خامنه ای هم گفته، این یک «دعوای خانوادگی» است! بنابراین شک نکنید که اینها هیچوقت کاری نخواهند کرد که موجب تضعیف نظام بشه. و الان هم ساکت شدند…
  خواهشی که من دارم این است که توقعاتی که دارید رو کمی واقع بینانه کنید و دچار خیال و توهم نشوید….

 13. ali Says:

  عزيزان با هم جدل نكنيد، امروز وقتش نيست. بايد كاري كنيم كارستان تا همه انهائيكه از پيوستن يا تائيد اين حركت ملي هراس دارند مجبور به پيوستن به مردم شوند.
  بايد به انها وديگران ياداور شويم كه در اين كشور ملت حرف اول و اخر را ميزند و هر كس كه از ملت جدا شود يا در مقابل ان بايستاد محكوم به حذف و نابودي است. ايراني سرفراز از دلاوريهاست، ايراني صاحب منصب شجاعت است.

 14. بت شکن Says:

  دوستان

  همه چیز ماییم . آبروی موسوی یا دیگری ازماست . و ما در خیابان و پشت بام پیگیر رای باخته و تجاوز رهزن انقلاب هستیم . هر که خواهد گوبیا و هر که خواهد گو بمان . خود موسوی هم گفت من دنبال حامیانم کشیده شدم . ما خود آینده را میسازیم و مدافع حق همه هم هستیم . خائن و تو زرد هم جا خواهند ماند.
  به فکر راهپیمایی بعدی باشیم . کی ؟ کجا ؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: