محسن مخملباف در پارلمان اروپا: خامنه ای و احمدی نژاد مردم ایران را به گروگان گرفته اند

محسن مخملباف، فیلمساز سرشناس ایرانی بدعوت پارلمان اروپا در نشست نمایندگان کشورهای مختلف اروپائی حضور یافت و در باره آخرین تحولات ایران باآنها گفت وگو کرد. در این جلسه که روز چهارشنبه ۸ جولای – ۱۷ تیر- یک روز زودتر از جلسه عمومی پارلمان اروپا تشکیل شده بود، محسن مخملباف طی سخنانی از جمله گفت:» خامنه ای و احمدی نژاد مردم ایران رابه گروگان گرفته اند .» بعد از پایان سخنان مخملباف که با استقبال گرم نمایندگان کشورهای اروپائی روبرو شد، د رجلسه پرسش و پاسخی که دو ساعت طول کشید در باره مسا ئل ایران بحث و گفت وگو صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار» خبرگزاری سبز ایران» نماینده جمهوری اسلامی که برای شرکت در این جلسه دعوت شده بود، از شرکت د رجلسه خودداری کرد.

بنا بر همین گزارش ، حاضران د رجلسه بدفعات از سخنان محسن مخمبلاف با زدن دست استقبال کردند. بسیاری از آنها با خبرنگار» خبرگزاری سبز» گفتند که درانجام تقلب شگقت در انتخابات ریاست جمهوری تردیدی نیست و بر ضرورت تحریم کودتا گران انتخاباتی توسط پارلمان اروپا تاکید کردند.
متن سخنان محسن مخملباف که د راختیار خبر گزاری سبز ایران قرارگرفته باین شرح است:

خانم ها و آقایان. نمایندگان محترم

من به عنوان یک ایرانی ، یک هنرمند و نماینده مردمی که به خاطر دمکراسی در ایران کشته می شوند در این جا حضور دارم تا از شما بپرسم:

» اگر سرنشینان هواپیمایی توسط یک هواپیما ربا به گروگان گرفته شوند، آیا دولت های جهان هواپیما ربا را به رسمیت می شناسند یا مسافران گروگان گرفته شده را؟ آیا ملت ها و دولت های جهان اعلام خواهند کرد که این یک مسئله داخلی است بین مسافران و هواپیما ربا و یا آن که برای نجات مسافران اقدام خواهند کرد؟
ما ملت ایران امروز توسط دولت احمدی نژاد و خامنه ای به گروگان گرفته شده ایم.و از شما ملت ها و دولت های جهان می خواهیم گروگانگیران ما را به رسمیت نشناسید.»

احمدی نژاد تنها کودتایی علیه دمکراسی در ایران نیست. او در قدم بعدی صلح جهان را به مخاطره می اندازد. اگر امروز کشتار مردم ایران را بر او ببخشید،فردا با کشتار مردم جهان توسط او چه خواهید کرد؟

تصور نکنید که جنبش مردم ایران با سرکوب ،کشتار، زندان وشکنجه به پایان رسید.جنبش ما علیه دولت کودتا، دیگر بخشی از زندگی روزمره مردم ما شده است. شما خواهید دید که مردم ایران با مخالفت مدنی خود و با مبارزات غیرخشونت آمیز خود این دولت را در نهایت ساقط خواهند کرد.

شما می دانید که: ده ها نفر را کشته اند.هزاران نفر را دستگیر و شکنجه کرده اند.و خبرنگاران حتی خبرنگاران خارجی را دستگیر کرده اند. رجال سیاسی معترض به تقلب و دیکتاتوری را دستگیر کرده اند، حتی به کارمندان محلی سفارتخانه ها که کارشان همان است که کارمندان سفارت خانه های جمهوری اسلامی رحم نکرده و آن ها را دستگیر کرده اند.

هر کس با یک رادیو و یا تلویزیون، یا نماینده یک رسانه غیردولتی مصاحبه کند در خطر است. مردم ایران حق دارند به جهان نگاه کنند و کسانی را که با این دولت کودتا همکاری می کنند و به تداومش یاری می رسانند دشمن خود بدانند. مردم ایران نباید فدای نفت خود شوند که تا هست و تا نیاز به مصرف آن در جهان هست، دولت های دیگر به خود حق می دهند با کلیددارش مذاکره و معامله کنند.

خشمی که نسل گذشته ایرانیان از آمریکا و بریتانیا داشت به خاطر کودتای ۲۸ مرداد و همکاری با دولت کودتایی بود. این خشم بیش از نیم قرن مانع از آن شد که ایرانیان با غرب دوست باشند، و به حکومت عوام فریب ایران فرصت داد با استفاده از همین خشم بر آنان حکومت کنند و جهان متمدن را هم از یک متحد با فرهنگ محروم کرد.

کاری نکنیم که باز هم نسل های آینده ایرانیان به همین چشم به اروپا نگاه کنند. به مردم ایران پیام برسانید که جهان امروز جهانی انسانی است که همه مردم جهان از درد هم باخبرند و هیچ عاملی نمی تواند آن ها را نسبت به درد همدیگر بی اعتنا کند.

مردم ایران خود تکلیف کودتاگران را روشن خواهند کرد، از دولت های اروپائی توقع اسلحه و کمک های مادی ندارند اما این انتظار که دولت کودتارا دوست و شریک خود ندانند به نظر نمی رسد چندان انتظار غیرمعمولی باشد.

مردم ایران یک بند سبز به مچ خود بستند و یک شعار هم بیشتر نداشتند رای ما را اعلام کنید نه رای خودتان را. و به همین اتهام الان زیر شکنچه و در زندانند. آیا شما آسوده و ساکت خواهید ماند تا با پول حاصل از فروش نفت باز هم دولت احمدی نژاد مردم ایران را شکنجه کند و برای تمام منطقه تروریست پرورش دهد و دیگران را با موشک تهدید کند.

سخنم را با خلاصه ای از آن چه آقای موسوی در بیانیه های خود منتشر کرده اند ادامه می دهم.:
«اعلام نتیجه انتخابات ایران بهت آور است. مردمی که رای داده اند خود می دانند که به احمدی نژاد رای نداده اند. مردم ایران آگاهند و در برابر کسانی که با تقلب روی کار بیایند تمکین نخواهند کرد. آنها ابتدا با استفاده بی حساب از امکانات دولتی برای تبلیغ احمدی نژاد کوشیدند. سپس با تقلب گسترده رای مردم را وارونه نشان دادند. بعد با باتوم و شوک الکتریکی به جان اعضای ستاد این جانب افتادند. بعد به جای اجازه راه پیمائی قانونی به مردمی که احمدی نژاد را رئیس جمهور مشروع نمی دانستند ،فضای کشور را نظامی کردند و با حالتی کودتاگونه ،با تیراندازی در خیابان ها به صورتی دلخراش گروهی از مردم را کشتند، هزاران نفر را زخمی، دستگیر و شکنجه کردند و حتی نام و نشان شهیدان، مجروحان و بازداشت شدگان را به خانواده های آن ها اطلاع ندادند. تمامی رسانه هایی که از طریق آنان ارتباط این جانب با جامعه برقرار می شد را مسدود کردند و حتی اگر کسی به نشانه اعتراض پارچه سبزی به دست خود بست را مورد ضرب و شتم قرار دادند. آن ها از من خواستند از حق شخصی خود بگذرم. مسئله انتخابات، مسئله شخصی من نیست و من نمی توانم بر سر حقوق و آرای پایمال شده مردم ، معامله یا مصالحه کنم. آن چه اتفاق افتاده است فراتر از تحمیل یک دولت ناخواسته به ملت، که تحمیل نوع جدیدی از زندگی سیاسی بر کشور ایران است. به طور خلاصه وضعیت امروز ایران این است:
رای های دزدیده شده،
دولتی بی مشروعیت سیاسی،
مردمی مورد ستم و اهانت قرار گرفته،
جوانانی زخمی و دستگیر و شکنجه شده،
خون هایی به زمین ریخته شده،
قلم هایی شکسته،
روزنامه هایی بسته
و فضای امنیتی و کودتاگونه
و بی اعتمادی تلخ و گسترده مردم.»

ما اعلام می کنیم که:

۱- اکثریت جامعه ایران که این جانب میرحسین موسوی نیز یکی از آنان هستم مشروعیت سیاسی دولت ایران را نمی پذیریم. و از مردم جهان می خواهیم که همراه مردم ایران دولت غیر مشروع احمدی نژاد را به رسمیت نشناسند.

۲- ما خواستار جلوگیری از برخوردهای نظامی و امنیتی دولت غیر مشروع ایران هستیم. و ازملت ها و دولت های آزاد و سازمان های سیاسی و مدافعان حقوق بشر در جهان می خواهیم تا با حمایت از مردم ایران مانع از ادامه کشتار، دستگیری و شکنجه مردمی شوند که به خاطر رای دادن برای تعیین سرنوشت خویش سرکوب می شوند.

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: