اعلام موجودیت کمیته کارگری دفاع از آرای مردم

فعالین کارگری در ایران، کمیته ای برای دفاع از آرای مردم و مبارزات دموکراتیک آنان تشکیل داده اند …

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۶ تير ۱٣٨٨ –  ۲۷ ژوئن ۲۰۰۹

اخبار روز: کمیته کارگری دفاع از آرای مردم، با انتشار بیانیه ای خطاب به کارگران و مردم ایران، موجودیت خود را به منظور دفاع از آرای مردم اعلام کرده و گفته است که به زودی راهکارهای خود را برای گسترش مبارزه به محیط های کار اعلام خواهد کرد. متن این بیانیه را در زیر می خوانید:

کارگران آگاه! مردم قهرمان ایران!
گرچه در کارزار تبلیغاتی هیچ گاه برنامه ای از سوی کاندیداها به طور واقعی به سود مردم و به خصوص کارگران ارایه نشد، اما موج وسیع مشارکت در انتخابات، به ویژه حضور چشم گیر کارگران، نشان از آن داشت که این آرا در جهت منافع عموم مردم ایران و برای تغییر شرایط موجود در پی آن است تا دوم خرداد دیگری را رقم زند که کارگران نیز آگاه و مصمم آینده خویش را در آن جستجو کنند.

متاسفانه روند برگزاری انتخابات و نتایج آن همان گونه که انتظار می رفت و مسبوق به سابقه بود به تقلب وسیع در غلطید و آرای مردم با شیوه های گوناگون به غارت رفت. در پی آن موج وسیعی از سرکوب و ارعاب و دستگیری و زندان و در نهایت کشتار جوانان، زنان و مردان به دست ایادی چماق دار و حامیان تقلب و دروغ به راه افتاد و کودتای انتخاباتی در صدد استحکام بخشیدن به پایه های خود است. امروز همگان برای استیفای آرا و تحقق خواست های خود، بدون توهم نسبت به درگیری های جناحی، در اعتراض اند. حامیان کودتا اعتراض های مسالمت آمیز را به خون کشیده و ایران را در سوگ شهیدانش به ماتم نشانده است.
همه مردمی که در مقاطع مختلف تاریخی در این مرز و بوم افتخار آفرین بوده اند از نظر دولت کودتا و حامیانش خس و خاشاک اند و متهم به اغتشاش و آشوب و پیروی از توطئه بیگانگان، و قرار است به شدت سرکوب شوند. اما مقاومت دلیرانه فرزندان وطن بنا ندارد تا تسلیم ژاژخواهی مشتی غارتگر شود.
کارگران شریف و مبارز همچنان که همیشه نشان داده اند در مقاطع مختلف تاریخ مبارزات ایران همواره علیه دیکتاتوری و استبداد در کنار مردم و پیشاپیش آنان بوده و فصل الخطاب واقعی در ظفرمندی مردم هستند. امروز هم مردم نیازمند این هم آوایی و رزم مشترک برای بازپس گیری آرای خویش از دستگاه دروغ و تقلب چشم به نیرو و عزم و اراده کارگران دوخته اند.
شرایط کنونی از ما کارگران طلب می کند تا ضمن حفظ استقلال و پرهیز از درغلطیدن به هرگونه پیروی و دنباله روی، به اتکای خلاقیت و دانش مبارزاتی خود، بادرک موقعیت خطیرکنونی به مبارزات مردم هرچه بیشتر تعالی و یاری بخشیم.
این وظیفه بزرگ از راه اعتراض فراگیر و مبادرت به تحصن و اعتصاب های برنامه ریزی شده، می تواند حکومت گران را به عقب نشینی و تسلیم درمقابل خواست برحق مردم وادارد.
اشکال مختلف اعتراضی متمرکز و سازمان یافته در محل های کار و تولید و هماهنگی با سایر کارگران در کارگاه ها و کارخانه ها و مراکز تولید و خدمات، روحیه مبارزاتی را در میان مردم تقویت خواهد کرد.
کمیته کارگری دفاع از آرای مردم پیشنهادهای خود را طی بیانیه های بعدی به آگاهی شما کارگران شریف و مبارز خواهد رساند.
کمیته کارگری دفاع از آرای مردم ایمان دارد که با پاسخ درخور و شایسته ی قهرمانان عرصه کار، مبارزات مردم برای دفاع از آرای شان به بار خواهد نشست و حداقل نتیجه ی آن تقویت دموکراسی و نفی هرگونه استبداد خواهد بود.
بیانیه های کمیته کارگری دفاع از آرای مردم از طریق روزنامه اینترنتی اخبار روز iran-chabar.de منتشر خواهد شد.

پیروز باد مبارزات حق طلبانه مردم ایران
کمیته کارگری دفاع از آرای مردم
۵/۴/٨٨

Advertisements

برچسب‌ها: , , ,

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: